iná akcia
prednáška / diskusia

Tomáš Eichler: Ako ísť skoro spať (webinár)

Chodíte spať neskoro a potom ste celý deň neproduktívni? Trápi vás únava, teda až do momentu, keď si ľahnete spať? Majú vaše kruhy pod očami vlastné kruhy pod očami?

29.04.2021, Št
Online
18:00

Či už sme nočné sovy, ranné vtáčatá či versatilné kolibríky, spánok patrí k najdôležitejším aspektom nášho života a jeho nedostatok má devastačné následky na náš organizmus. Tento fenomén je však tak málo preskúmaný, že väčšina z nás ani netuší, ako trávi tretinu svojho života. Prečo vlastne spíme? Čo sa v spánku deje s naším telom? A čo sa deje s naším mozgom? Čo sú to chronotypy a ako vnímajú spánok naše biologické hodiny? Je kvalitný spánok superschopnosťou vyvolených, alebo sa k nemu môže dopracovať každý?

Odhaľte skrytý potenciál spánku v náučnej online prednáške neurogenetika a biológa Tomáša Eichlera! Ten nám poskytne vedecký pohľad na problematiku spánku, ponúkne odborné tipy, ako v noci utíšiť aktívnu myseľ a ilustruje funkcie spánku na svojom jedinečnom výskume, ktorým vyvrátil aj tvrdenia Harvardskej univerzity.    ⏾

Tomáš Eichler je slovenský neurogenetik pôsobiaci vo Viedenskom Biocentre. Vyštudoval biológiu a genetiku na Univerzite Komenského v Bratislave. Vo svojej praxi skúma mozog, spánok a bdenie genetickými metódami. Svoje objavy mechanizmov spánku a zobúdzania sa skúmané na spiacich červoch publikoval v prestížnom vedeckom časopise Science Magazine.

Popularizuje vedu v médiách, kde sa snaží zjednodušovať komplikované a informovať verejnosť, ako prosperovať z vedeckého výskumu. V rámci prednáškovej činnosti učí ľudí myslieť vedeckými metódami, meditáciu a jasnú komunikáciu ako súbor mentálnych bojových umení a mentálneho ticha pre zdravú produktivitu. Ako prvý Slovák získal prestížne medzinárodné ocenenia: Boehringer Ingelheim Fonds PhD fellowship, KLI writing-up fellowship a cenu viedenského Biocentra za vedu a umenie.

Vstupenky za 7€ - 9€

FB event
 

Odporúčame

letný festival

Festival Atmosféra 2021

6.8.2021 - 8.8.2021 / Hontianske Nemce - Vinice
odporúčame!
výstava

Ako sa hrali naši...

Múzeum mesta Bratislavy sprístupňuje od 12. 12. 2020 výstavu historických hračiek pod názvom Ako sa hrali naši... Svet hry a...Viac
12.12.2020 - 9.1.2022 / Múzeum mesta Bratislavy MMB
odporúčame!
letný festival

Brutal Assault 2021

10.8.2021 - 14.8.2021 / Pevnosť Josefov, Jaroměř
odporúčame!
výstava

Akcia ZET - umenovedná výprava

19.11.2020 - 27.6.2021 / Slovenská národná galéria Bratislava
odporúčame!