iná akcia
prednáška / diskusia

TEDxBratislava

Trinásty ročník TEDxBratislava sa uskutoční 27. mája v priestoroch Slovenskej národnej galérie. Hlavná téma tentokrát nesie názov Z tmy do svetla. Popri inšpiratívnych vystúpeniach na účastníkov podujatia čaká sprievodný program pozostávajúci z networkingu a oddychových aktivít, niekoľkých umeleckých vystúpení, a novinky v podobe moderovaných diskusií s rečníkmi.
odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti

Tma a svetlo, alebo svetlo a tma. Dve jednoduché slová, ktoré pomáhajú definovať časti dňa, historické obdobia, ale aj situácie či umelecké diela.

Na pódiu vystúpia:

dokumentárny fotograf Marek Pupák, ktorého aktuálne najznámejším projektom je dokumentárny projekt Blue Grandma na sociálnej sieti Instagram, ktorý zachytáva vzťah s jeho modrovlasou babičkou

podnikateľ Hugo Repáň a jeho recyklačný projekt EcoButt, v rámci ktorého premieňa cigaretový odpad na stavebný materiál na opravu ciest a chodníkov

vedecký pracovník Adrián Purkart, ktorého hlavnou špecializáciou sú mravce, a v rámci svojho pripravovaného talku Mravčie society odhalí tajomstvá sveta tohto sociálne žijúceho hmyzu.

Lukáš Priškin, zakladateľ sociálneho podniku Deeply, ktorý búra predsudky voči zdravotne a sociálne znevýhodneným ľuďom vytváraním flexibilných pracovných miest v upratovacích službách.

Manažérka Lucia Morvai, ktorá porozpráva aký malo zavedenie systému zálohovania plastových fliaš a plechoviek dopad na životné prostredie a ako sa stal inšpiráciou pre ostatné krajiny.

Expert na digitálne inovácia Filip Dřímalka, ktorý nám povie prečo sa netreba báť inovácií a ako ich využiť vo svoj prospech.

Ďalej výtvarník Erik Šille, ktorý prezradí prečo je dôležité nechať sa inšpirovať a povie nám viac aj o originalite.

A dozvieme sa taktiež viac o odpustení a jeho dôležitosti od psychologičky Lucie Záhorcovej a dizajnovom zmýšľaní vďaka Lucii Ciranovej.

Okrem inšpiratívnych talkov sa môžete tešiť na sprievodný program, networking a mnoho ďalšieho.

Podujatie TEDxBratislava organizuje skupina dobrovoľníkov združená okolo najväčšieho a zároveň najstaršieho TEDx podujatia na Slovensku, TEDxBratislava.

Popri hlavnom podujatí pripravujú počas roka aj menšie formáty, Salon a Women, so zámerom otvárať nevšedné témy a prinášať myšlienky hodné šírenia. 

Vstupné: 69€

Súčasťou vstupenky je aj celodenné občerstvenie a bezplatný vstup na všetky sprievodné aktivity.

Podujatie bude prebiehať v slovenskom a českom jazyku.

Vnútorné priestory Slovenskej národnej galérie sú plne bezbariérové.

Odporúčame

festival

Uprising 2024

30.8.2024 - 31.8.2024 / Zlaté piesky
odporúčame!
film

Nesmiernosť

Rím, 70. roky. Mesto rozkročené medzi rozostavanými štvrťami a stále ešte čiernobielou pestrosťou, sociálnymi výdobytkami a...Viac
Št 7.3.2024 / Kino Lumière
odporúčame!
film

Vrahovia mesiaca kvetov

Neuveriteľný príbeh podľa skutočných udalostí o bohatých Indiánoch, nekonečnej ľudskej chamtivosti, vlne hrozných zločinov, ktoré...Viac
Št 7.3.2024 / Artkino Za zrkadlom
odporúčame!
trh / gastro

JARmok na Devíne

So 30.3.2024 / Hrad Devín MMB - Národná kultúrna pamiatka
odporúčame!