koncert
iná akcia

Spievankovo so symfonickým orchestrom

Tvorba Spievankova s autorským a aranžérskym pričinením Stana Palúcha (Pacora trio) posúva hranice detskej pesničky aj do oblasti hudobného vzdelávania. V rámci festivalu Viva Musica! sa projekt predstaví spolu so 40-členným symfonickým orchestrom, kapelou a známymi hercami.

Táto akcia sa konala v minulosti

Dvojica hudobníkov Mária Podhradská a Richard Čanaky už viac ako 13 rokov aktívne tvoria pre deti. Doteraz vydali 24 titulov a pravidelne vypredávajú koncetné sály.

Tohtoročný festival Viva Musica! obohatia predstavením na motívy úspešného filmu Spievankovo 5 - O povolaniach. Nové dobrodružstvo Spievanky a Zahrajka sa odohráva v zázračnej krajine Spievankovo, kde odvšadiaľ znie hudba a každá činnosť je sprevádzaná spevom.

Zahrajko bude mať narodeniny. Spievanka sa rozhodne, že si na pomoc s prípravou oslavy zavolá kamarátov zo sveta detí. Rozhodnú sa, že okrem samotnej oslavy by chceli Zahrajkovi vlastnoručne vyrobiť darčeky. V tom im pomôžu obyvatelia Spievankova - zvieratká, ktoré predstavujú rôzne povolania.

Deti sa od nich naučia nové veci pomocou tématických pesničiek. Pritom zažijú kopec zábavy a nečakaných dobrodružstiev, ktoré ich povedú krížom cez Spievankovo. A keďže príprava oslavy ako aj výroba darčekov musia zostať v tajnosti, prináša to do príbehu veľa humorných situácií.

Kvalitná hudba v podaní Symfonického orchestra Viva Musica! a 5-člennej kapely „Zajkoband“, známi herci a vynovený scenár sú garanciou výnimočného kultúrneho zážitku pre celú rodinu.

Máriu Podhradskú práca s detičkami napĺňa a motivuje. Okrem úlohy Spievanky je učiteľkou angličtiny v materskej škole a inšpiráciu a motiváciu čerpá práve od detí. A ako sama hovorí: „Najväčším ocenením môjho poslania sú šťastné detské očká. Robí mi radosť, keď vidím, že naša hudba sa páči aj rodičom, ktorí si púšťajú Spievankovo v aute aj vtedy, keď nevezú deti.”.

Richard Čanaky alias Zahrajko sa venuje okrem Spievankova aj produkčnej tvorbe vo vlastnom nahrávacom štúdiu, ktoré slúži aj ako postprodukcia pre projekty Spievankova. Okrem toho realizuje vlastné koncerty gospelovej hudby a je spoluautorom projektu Gospel talent, ktorý podporuje začínajúce talenty. Jednou z víťaziek tejto súťaže je dnes už známa Sima Martausová. Hudobnej tvorbe sa teda venuje naplno, čo potvrdzujú aj jeho slová: „Cítim to ako výzvu, chcem odovzdávať druhým to, čo na druhej strane dostávam.”

Prečítajte si viac o festivale Viva Musica! 2016.

Pozrite si kompletný program mestského festivalu Kultúrne leto a Hradné slávnosti 2016

Odporúčame

výstava

Ladislav Mednyánszky - K 100. výročiu úmrtia umelca

Galéria Nedbalka vystaví kolekciu diel Ladislava Mednyánszkeho k 100. výročiu jeho úmrtia. Výstava potrvá do 22. septembra.Viac
27.3.2019 - 22.9.2019 / Galéria Nedbalka
odporúčame!
film

Brankár

Dramatický životný príbeh legendárneho brankára Manchester City Berta Trautmanna, ktorý sa v povojnovom Anglicku presadil napriek...Viac
Kino Lumière / Kino Film Europe
odporúčame!
divadlo

Staré dámy

Jedna žila v prepychu a v dobrej štvrti, druhá v chudobe a v kolónii na predmestí. Jedna je elegantná dáma, druhá celý život...Viac
10.9.2019 - 29.9.2019 / Štúdio L+S
odporúčame!
výstava

100 rokov dizajnu – prvá expozícia Slovenského múzea dizajnu

Expozícia 100 rokov dizajnu vznikla pri príležitosti 100. výročia založenia ČSR a 25. výročia vzniku Slovenskej republiky.Viac
16.7.2019 - 25.8.2019 / Slovenské múzeum dizajnu
odporúčame!