iná akcia

Sadni si! Otvorenie letnej sezóny

Projekt Sadni si! prináša do Bratislavy voľné verejné sedenie - červené stoly a stoličky, ktoré oživujú a kultivujú priestory s nedostatkom sedenia. Posuňte si stoličku do tieňa, ak je horúci deň, alebo na slnko, ak je chladné ráno. Táto variabilita umožňuje aj reagovať na hygienické kritéria v súvislosti s korona pandémiou - sadnite si (so svojimi blízkymi, s ktorými zdieľate domácnosť) ďalej od iných skupín ľudí.
odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti

Sadni si umožní ľudí rozptýliť do rôznych verejných priestorov - skultivujeme viaceré opustené kúty Bratislavy a zároveň na populárnych verejných priestoroch umožníme ľuďom, aby boli “vonku” a zároveň ďalej od ostatných.
 
V deň spustenia Sadni si! v spolupráci s lokálnymi partnermi a oddelením kultúry  bude na viacerých miestach prebiehať sprievodný program - vstup je všade voľný.
 
Dvor knižnice, Laurinská ulica (Mestská knižnica v Bratislave)

14:00 – 17:00 Básne na počkanie - Šimon Ondruš básnik ulice, na vás počká so svojim písacím strojom a vytvorí vám báseň na želanie vôbec ako prvý užívateľ najmenšej čitárni v centre mesta. Spolu s ním na vás počkajú aj jeho milé vankúše s poetickými textami. 
 
Mirbachov palác, Františkánske námestie (Galéria mesta Bratislavy

17:00 Vernisáž výstavy Martina Vongreja v podkroví Mirbachovho paláca. Autor pracuje s priestorom podkrovia ako so samostatným obrazom, do ktorého možno vstúpiť. Nepribudne žiadny obraz zvonka, len komunikácia, konfrontácia a napätie medzi kruhom a obdĺžnikom. Medzi vnímaním kruhom oka a obdĺžnikom obrazu.

18:30 Koncert StroonDalibor Kocian, zahrá z balkóna Mirbachovho paláca na Františkánskom námestí skladby zo svojho najnovšieho albumu.
 
Hummelov dvorček, Klobučnícka (Múzeum J. N. Hummela - MMB)

18:00 Na nádvorí vystúpi Ján Dúbravský s recitálom latinsko-amerických skladieb pre klasickú gitaru.
 
Treskoňova ulica, Námestie SNP (Kunsthalle LAB)  

17:00 K aktuálnej výstave Emílie Rigovej, Čohaňi z Koni Ajlend v Kunsthalle LAB, prebehne komentovaná prehliadka a rozhovor kurátorky Niny Vrbanovej s autorkou na stoličkách Sadni si. Umelkyňa vo svojej výstave pracuje s rekonštrukciou kultúrnej histórie, dejinami diaspórnych Rómov a aktualitou vlastného JA, identity mladej ženy – intelektuálky, umelkyne a feministky.
 
Esterházyho palác, Námestie Ľ. Štúra (Slovenská národná galéria

Počas otváracích hodín - V Slovenskej národnej galérii zahája letnú sezónu darčekom pre všetkých návštevníkov – 10% zľavou na umeleckú literatúru z kníhkupectva Ex Libris v SNG. Po nákupe letného čítania si návštevníci môžu oddýchnuť návštevou aktuálnej výstavy LV100. Ladislav Vychodil a scéna 20. storočia a experimentálnych expozícií – Knižnica Kornela a Nade Földváriovcov a Archív Júliusa Kollera. 

Viac info o projekte

Odporúčame

výstava

Na okraji záujmu

8.7.2020 - 25.10.2020 / Stará radnica
odporúčame!
koncert

Katarzia - Celibát tour

Pi 23.10.2020 / Nová Cvernovka
odporúčame!
výstava

LV100. Ladislav Vychodil a scéna 20. storočia

28.2.2020 - 16.8.2020 / Slovenská národná galéria Bratislava
odporúčame!
festival

Open Jazz fest 2017

So 25.7.2020 / Zelená voda, Nové Mesto nad Váhom
odporúčame!