Táto akcia sa konala v minulosti

V roku 1996 tanečníci, choreografi, pedagógovia a študenti založili Asociáciu súčasného tanca. Následne vznikol na pôde AST prvý spoločný návrh Centra súčasného tanca v Bratislave, v ktorom sa mali nachádzať divadlo, skúšobňa a mediatéka. No ostal len víziou. Takisto ďalší projekt – Národné choreografické centrum – ostal len na papieri.

Dnes sa situácia pre súčasný tanec konečne mení. Po 25 rokoch, po viacerých začiatkoch a mnohých koncoch, vznikol v spolupráci AST a Kunsthalle Bratislave priestor dedikovaný pre súčasný tanec – S4. Otvorí sa v prvý deň 17. ročníka medzinárodného festivalu Nu Dance Fest 2022. Na otvorenie S4, spojené s koncertom Raptor Koch a samozrejme tiež s pohárom vína.

Na otvorení S4 spolupracujú: Petra Fornayová, Enzina Capelli, Rafael Candela, Pablo Ezequiel Rizzo, Andreyna de la Soledad, Matej Gavula, Adam Hanuljak, Monika Čertezni, Vlado Zboroň, Peter Šulej, Michal Spielmann, Adam Nagy, Dominika Horváthová, Iveta Haasová, Martina Kotláriková, Eva Vozárová a tím KHB.

Dobrovoľné vstupné bude venované na pomoc utečencom prostredníctvom organizácie Človek v ohrození.

Celý program festivalu Nu Dance Fest nájdete tu.

 

Odporúčame

koncert

Nu Sound of Serbia II.: Iskaz + dreDDup + Nisu Brothers

Pi 9.12.2022 / Randal Club
odporúčame!
koncert

KKR na Pink Whale: Rentip, Lyrik H & Luboš Ežo Ambrozai

Št 15.12.2022 / Pink Whale
odporúčame!
film

Hranice lásky

Petr a Hana, partneri v živote aj práci, sa po rokoch otvoria zdieľaniu svojich nevypovedaných erotických fantázií. Čo začíná ako...Viac
Kino Pezinok / Cinema City Eurovea / Cinemax Bory Mall / Kino Mladosť
odporúčame!
výstava

Antonín Kratochvíl (CZ) – Z očí do očí 1

2.11.2022 - 22.12.2022 / Stredoeurópsky dom fotografie
odporúčame!