iná akcia

Nu Dance Fest 22: mimoOs & kol.: Tetsu

Otvorené hodiny tanca a pohybu.


Táto akcia sa konala v minulosti


V rámci Nu Dance Festu 2022 môžete navštíviť špeciálne ranné rozcvičky s tímom Tetsu.
Každý festivalový deň od stredy do soboty medzi 10. a 11. ráno v telocvični v Novej Cvernovke.

Rozcvičky slúžia ako príprava na celodennú prácu tvorivého tímu predstavenia Tetsu – The energy that shapes us v produkcii mimoOs. Pridať sa môže ktokoľvek so záujmom o pohyb a tanec. Rozcvičky sú určené pre návštevníčky/kov Nu Dance Festu 2022, komunitu Novej Cvernovky a pre verejnosť so záujmom o aktivity mimoOs či telocvične.

Túžbou je rozhýbať seba a diváčky/kov po karanténnej suspenzii. Cieľom je vytvoriť tanečné dielo Tetsu, ktoré bude oslavou a pripomenutím nutnosti a dôležitosti pohybu ako jednej zo základných ľudských potrieb. Bude tanečným rituálom oslavujúcim živelnú a radostnú životnú energiu a jej cyklus.

Počas rezidencie v Telocvični nadviaže tím Tetsu,  na dvojtýždňové rezidencie a ranné rozcvičky v Rezi.Dance v lese Komařice a na rezidenciu v Studiu Alta v Prahe. Návštevníci a návštevníčky Nu Dance Festu 2022 majú možnosť stať sa súčasťou záverečnej fázy tvorivého procesu.

Premiéra Tetsu predstavenia prebehne 12. mája 2022 v Novej Cvernovke a do prvej reprízy 13. mája na festivale BRaK.

Cez ranné rozcvičky vás prevedie Peter Šavel.
Stretnete sa na nich s rezidentmi/kami tvorivého procesu Tetsu Barbora Janáková, Irene Marquéz (stáž), Eva Priečková, Silvia Sviteková, Andrej Štepita, Jaro Viňarský.

mimoOs o. z. je nezávislé tanečné zoskupenie tvorkýň/cov a pedagogičiek/gov v oblasti tanečného umenia. Už od roku 2016 zastrešuje umelecké a vzdelávacie aktivity, ktoré rozširujú povedomie verejnosti o súčasnom tanci. Okrem niekoľkých autorských projektov sa členovia mimoOs zúčastňujú medzinárodných stáži a festivalov. V roku 2018 založili výchovno-vzdelávací program Telohra pre deti a dospelých a organizujú sériu odborných workshopov Telo – Hlas – Komunita.Trvanie 60 min

Registrácia e-mailom na telohramimoos@gmail.com
Pri prihlasovaní je potrebné uviesť meno, e-mail a dni, kedy by ste sa zúčastnili. Účasť potvrdí organizátor e-mailom a pošle ďalšie organizačné informácie.
Vstupné dobrovoľné
Obmedzená kapacita 15 osôb / deň.

Celý program festivalu Nu Dance Fest nájdete tu.

Odporúčame

koncert

Special Guest: Charkovské národné akademické divadlo opery a baletu

Pi 26.8.2022 / Red Cat Cabaret Club
odporúčame!
koncert

Bratislavské Jazzové Dni Slovenská sporiteľna 2022

BJD - Bratislavské Jazzové Dni Slovenská sporiteľňa budú aj tento rok na novom mieste - v A4 Studio na Trnavskej ceste, ktoré je...Viac
21.10.2022 - 23.10.2022 / A4 Studio, Trnavská cesta 39
odporúčame!
party

Drumatique Open Air 2022

Pi 2.9.2022 / Good Point, Zlaté Piesky
odporúčame!
divadlo

Bratislava v pohybe 2022

Medzinárodný festival súčasného tanca sa uskutoční počas niekoľkých týždňov od 4. do 22. októbra 2022 na rôznych miestach v...Viac
4.10.2022 - 22.10.2022 / Bratislava
odporúčame!