iná akcia

Nu Dance Fest 22: mimoOs & kol.: Tetsu

Otvorené hodiny tanca a pohybu.


Táto akcia sa konala v minulosti


V rámci Nu Dance Festu 2022 môžete navštíviť špeciálne ranné rozcvičky s tímom Tetsu.
Každý festivalový deň od stredy do soboty medzi 10. a 11. ráno v telocvični v Novej Cvernovke.

Rozcvičky slúžia ako príprava na celodennú prácu tvorivého tímu predstavenia Tetsu – The energy that shapes us v produkcii mimoOs. Pridať sa môže ktokoľvek so záujmom o pohyb a tanec. Rozcvičky sú určené pre návštevníčky/kov Nu Dance Festu 2022, komunitu Novej Cvernovky a pre verejnosť so záujmom o aktivity mimoOs či telocvične.

Túžbou je rozhýbať seba a diváčky/kov po karanténnej suspenzii. Cieľom je vytvoriť tanečné dielo Tetsu, ktoré bude oslavou a pripomenutím nutnosti a dôležitosti pohybu ako jednej zo základných ľudských potrieb. Bude tanečným rituálom oslavujúcim živelnú a radostnú životnú energiu a jej cyklus.

Počas rezidencie v Telocvični nadviaže tím Tetsu,  na dvojtýždňové rezidencie a ranné rozcvičky v Rezi.Dance v lese Komařice a na rezidenciu v Studiu Alta v Prahe. Návštevníci a návštevníčky Nu Dance Festu 2022 majú možnosť stať sa súčasťou záverečnej fázy tvorivého procesu.

Premiéra Tetsu predstavenia prebehne 12. mája 2022 v Novej Cvernovke a do prvej reprízy 13. mája na festivale BRaK.

Cez ranné rozcvičky vás prevedie Peter Šavel.
Stretnete sa na nich s rezidentmi/kami tvorivého procesu Tetsu Barbora Janáková, Irene Marquéz (stáž), Eva Priečková, Silvia Sviteková, Andrej Štepita, Jaro Viňarský.

mimoOs o. z. je nezávislé tanečné zoskupenie tvorkýň/cov a pedagogičiek/gov v oblasti tanečného umenia. Už od roku 2016 zastrešuje umelecké a vzdelávacie aktivity, ktoré rozširujú povedomie verejnosti o súčasnom tanci. Okrem niekoľkých autorských projektov sa členovia mimoOs zúčastňujú medzinárodných stáži a festivalov. V roku 2018 založili výchovno-vzdelávací program Telohra pre deti a dospelých a organizujú sériu odborných workshopov Telo – Hlas – Komunita.Trvanie 60 min

Registrácia e-mailom na telohramimoos@gmail.com
Pri prihlasovaní je potrebné uviesť meno, e-mail a dni, kedy by ste sa zúčastnili. Účasť potvrdí organizátor e-mailom a pošle ďalšie organizačné informácie.
Vstupné dobrovoľné
Obmedzená kapacita 15 osôb / deň.

Celý program festivalu Nu Dance Fest nájdete tu.

Odporúčame

koncert

Nina Kohout

So 17.12.2022 / Pink Whale
odporúčame!
koncert

Hviezda (vianočný koncert)

Št 22.12.2022 / .klub pod lampou
odporúčame!
výstava

Rudolf Fila

7.11.2022 - 31.12.2022 / Roman Fecik Gallery
odporúčame!
koncert

Preoccupations (CAN)

So 4.3.2023 / Nová Cvernovka
odporúčame!