iná akcia

Noc múzeí a galérií v Divadelnom ústave

Múzeum divadelného ústavu ponúka počas Noci múzeí a galérií možnosť návštevy výstavy "Z príbehu do príbehu Dizajnéri /ky divadelného ústavu až do 22.00.
Táto akcia sa konala v minulosti

Otvorené: 16.00 – 22.00 (posledný vstup 21.30)

Výstava: Z príbehu do príbehu Dizajnéri/ky divadelného kostýmu.

Výstava zachytáva celý príbeh vzniku divadelného kostýmu – od počiatočného návrhu až po jeho výslednú podobu na javisku. Od prvotnej eufórie, myšlienky, režijnej interpretácie, veľkého množstva skíc a náčrtov, výberu a kombinovania látok, vzorkovníc a rôznych štylizácií až po finálny výsledok. Je to sonda do tvorivých metód kostýmových dizajnérov a dizajnérok, do ich dialógov s prítomnosťou a minulosťou a do imaginácie, ktorú uplatňujú v kostýmovej tvorbe. Desiatky vybraných kostýmových výtvarníkov a výtvarníčok, rozdielnosti v ich uvažovaní a prístupy k uchopeniu témy ponúkajú pestrú a obsažnú koláž prezentovaných artefaktov. Rukopis každého kostýmového dizajnéra má osobitý štýl, individuálny výraz a používa svojbytné výrazové prostriedky. Množstvo výtvarných techník a rukopisov nie je súborom receptov ani predpisom, ktorými sa v tejto oblasti treba riadiť. Je to vesmír inšpirácií a priestoru pre vytváranie vlastných príbehov.

Výstava Z príbehu do príbehu – Dizajnéri/ky divadelného kostýmu, bude inštalovaná 18. mája v priestoroch Štúdia 12 na Jakubovom námestí 12 od 16.00 do 22.00 hod. Posledný vstup bude o 21.30 hod., kurátorský výklad bude prezentovaný priebežne.

NMAG v celej Bratislave a okolí

Odporúčame

film

Salvador Dalí: Hľadanie nesmrteľnosti

Dokumentárny film zachytáva púť životom a dielom legendárneho španielskeho surrealistického maliara Salvadora Dalího, ale tiež...Viac
Ne 25.4.2021 / Kino Lumière - Kino doma (online)
odporúčame!
festival

Víkend otvorených parkov a záhrad 2021

XIII. ročník kultúrno-vzdelávacieho podujatia, ktorého cieľom je prezentovať hodnoty našich parkov a záhrad.Viac
4.6.2021 - 6.6.2021 / Bratislava
odporúčame!
koncert

Judas Priest

Po 12.7.2021 / Axa Aréna NTC
odporúčame!
film

Jeden svet 2021 - online

5.11.2021 - 11.11.2021
odporúčame!