iná akcia

Noc múzeí a galérií 2021 v Divadelnom ústave

Aj Divadelný ústav sa zapojil do celoslovenského festivalu Noci múzeí a galérií. Aj keď tento rok bude online, v Bratislavskom hrade môžete osobne navštíviť výstavu Divadelné storočie - stopy a postoje.

Táto akcia sa konala v minulosti

Virtuálna prechádzka po 10 divadelných mestách – link :

Divadelné prechádzky desiatimi mestami Slovenska! 

Prejdite sa virtuálne (alebo naživo) po desiatich historicky významných slovenských mestách, v ktorých v minulosti prebiehal rušný divadelný život. Návštevníci a návštevníčky sa teraz môžu pozrieť na divadelnú históriu Banskej Bystrice, Bratislavy, Košíc, Liptovského Mikuláša, Martina, Nitry, Prešova, Sobotišťa, Trnavy a Zvolena.

Virtuálne prechádzky jednotlivými mestami sa skladajú z niekoľkých tematických okruhov, ako sú napríklad divadlá, divadelné školstvo, kaviarne a pohostinstvá, pamätné budovy,

významné miesta, umelecké pamiatky a významné osobnosti mesta. Bližšie sa zoznámite s osobnosťami divadelnej histórie, ako boli napríklad Jozef Kroner a Július Satinský (Bratislava), Jonáš Záborský (Prešov), Janko Borodáč (Košice) alebo Gašpar Fejérpataky-Belopotocký (Liptovský Mikuláš).

Výstava Divadelné storočie - stopy a postoje
Sme veľmi radi, že po niekoľkých mesiacoch sa mohli otvoriť slovenské múzeá a galérie, pozývame vás preto touto cestou na reprezentatívnu výstavu Divadelné storočie - stopy a postoje, ktorá mapuje sto rokov profesionálneho divadla na Slovensku. Výstavu pripravil Divadelný ústav v spolupráci so SNM-Historickým múzeom.
Výstava sa nachádza v priestoroch Bratislavského hradu a pozrieť si ju tu môžete do 5. septembra 2021.

Pozrite si kompletný program NMaG 2021

Odporúčame

festival

Uprising 2021 - Uprisingček

27.8.2021 - 28.8.2021 / Zlaté piesky
odporúčame!
koncert

Tolstoys

Ne 22.8.2021 / Hviezdoslavovo námestie
odporúčame!
koncert

Grape pod mostom: Midi Lidi + Ventolin

Grape festival sa toto leto presúva pod Starý most na Tyršovom nábreží v Bratislave. Počas júla a augusta sa tu uskutoční séria...Viac
So 7.8.2021 / Tyršák
odporúčame!
film

Zabitie posvätného jeleňa

Pi 27.8.2021 / Kino na terase - Prior
odporúčame!