iná akcia
burza / blšák

Mestský bazár na Bazovej

Aj počas piateho kola obľúbeného víkendového podujatia Mestský bazár na vás čakajú police plné vecí z druhej ruky, ktoré si zaslúžia nový domov. Peniaze z predaja budú použité na vybudovanie stabilného bratislavského centra opätovného použitia. Už 4. a 5. júna v areáli Komunálneho podniku na Bazovej 8 od 10:00 do 18:00.

odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti

Aké veci si môžete nájsť?
 knihy 
 časopisy 
CD, DVD, platne 
sklo, porcelán a keramiku 
domáce potreby 
kuchynské potreby 
dekorácie 
nábytok 
športové potreby 
tašky, ruksaky a kabelky 
detský sortiment 
hračky 
spoločenské hry 
chovateľské potreby 
kočíky a mnohé ďalšie. 

Odkiaľ pochádzajú veci? 
Každému kolu Mestského bazára predchádza zber nepotrebných, no stále pekných a funkčných vecí z bratislavských domácností. Ten prebieha zvyčajne mesiac pred podujatím Mestský bazár a o zberných miestach včas informujeme prostredníctvom našej stránky olo.sk alebo sociálnych sietí. Ďakujeme všetkým, ktorí podporili myšlienku Mestského Bazára a dali svoje nepotrebné veci kolovať. 

Prečo Mestský bazár?
Hlavným cieľom Mestského bazára je podpora znižovania množstva odpadu a šetrenie prírodných zdrojov. Kolovaním vecí dokážeme spoločne šetriť prírodné zdroje a podporujeme udržateľnosť a cirkulárnu ekonomiku v Bratislave. Vďaka Mestským bazárom našlo využitie už viac ako 44 ton vecí. 

Na čo budú použité peniaze z predaja?
Vyzbierané veci posúvame za symbolické ceny ďalej a peniaze z predaja vedieme na transparentnom účte. Tie budú použité na vybudovanie stabilného bratislavského centra opätovného použitia. Počas doterajších štyroch kôl Mestských bazárov sa podarilo vyzbierať 38 665,07 eur. Každým ďalším kolom sme bližšie k miestu, ktoré bude slúžiť všetkým obyvateľom hlavného mesta.

Odporúčame

divadlo

Revízor

Pi 14.10.2022 / Divadlo Astorka Korzo ´90
odporúčame!
divadlo

Bratislava v pohybe 2022

Medzinárodný festival súčasného tanca sa uskutoční počas niekoľkých týždňov od 4. do 22. októbra 2022 na rôznych miestach v našom...Viac
4.10.2022 - 22.10.2022 / Bratislava
odporúčame!
koncert

Sting: vypredané

Ne 30.10.2022 / Zimný štadión Ondreja Nepelu (Slovnaft Aréna)
odporúčame!
koncert

In Between Books: Laokoon (CZ) & Adam Volt (SK)

So 8.10.2022 / Nová Cvernovka
odporúčame!