iná akcia
kurz / workshop

EUmergency: Artbulance na ceste

Z Dánska do Bratislavy prichádza záchranka Artbulance s jednoduchým poslaním: liečiť umením. Medzinárodná skupina performerov Kunstpartiet sa zastaví na svojej ceste strednou Európou v Bratislave, kde bude počas svojho týždňového pobytu skúmať umeleckú komunikáciu ako formu alternatívnej medicíny.

Táto akcia sa konala v minulosti

Artbulance prinesie mestské akcie, participatívne intervencie vo verejnom priestore a workshopy. V uliciach, na námestiach, pod oknami domov ale aj v areáli Nová Cvernovka, máte možnosť zúčastniť sa experimentu ako diváci, ale aj ako aktívni účastníci.

Čo ak vám pod oknami zastaví ružová sanitka a vyskočia z nej herci s ukážkou z Hamleta? Alebo zaspievajú áriu? Dokáže aj takáto sanitka pomôcť?

Viac o Eumergency

Program:

20. 10. a 21. 10. (streda a štvrtok) bude Artbulance jazdiť bratislavskými ulicami, pokiaľ sa vám nepodarí náhodou ich stretnúť, môžete si pozrieť nasledujúce linky.
Theatre / Opera Emergencies
Ide o krátkou open-air akciu s kultovými momentmi zo Shakespearových diel alebo s úryvkami slávnych árií.
Artbulance jazdí po uliciach a zastavuje na náhodných miestach, herci vyskočia z dodávky a v troch minútach zahrajú okoloidúcim, ktorí sa stávajú spontánnymi divákmi.

22. 10. (piatok) bude mať Artbulance od 14:00 do 18:00 pohotovosť v areáli Nová Cvernovka ... Príďte sa liečiť.

23. 10. a 24. 10 (sobota a nedeľa) usporiada Kunstpartiet dvojdielny workshop od 11:00 do 14:00 (23. 10.) a od 10:00 do 13:00 (24.10.) na tému urban action, ktorý následne vyvrcholí nedeľnou skupinovou akciou vo verejnom priestore.

Interaktívny a participatívny workshop je založený na vzdelávacej praxi, ktorú Kunstpartiet začali rozvíjať v roku 2015.

Skúmajú rozpor medzi našou spoločnosťou ako celkom a dielčími komunitami a subkultúrami, ktoré sa snažia zachovať si svoju identitu, svoje oblečenie, svoje zvyky, vieru a presvedčenie. Koexistujú spolu ale častokrát nekomunikujú. Aby mohlo dôjsť k stretnutiu (konfrontácii) zvolili paradoxný prístup: oblečenie "obleku - second skin", ktorý zakryje celé telo od hlavy až po päty. Akási syntetická koža, ktorá nezanechá žiadne znaky na identifikáciu bytosti.

Vytvoríme akciu narušujúcu spoločenskú rutinu, pridáme mestu farbu a privoláme pozornosť okoloidúcich.

Odporúčame

divadlo

Red Cat Romantique

Ľúbostná poetika, elegantná erotika, burlesque, praktické rady kombinované s názornou a dôslednou výukou Kámasútry, hudobné i...Viac
St 29.12.2021 / Red Cat Cabaret Club
odporúčame!
koncert

Farveblind (DK) - zrušené

Farveblind sa po ich údernom koncerte na festivale Grape 2019 vrátia na Slovensko. Ich hudba je zaujímavý zvukový "nášup" niekde...Viac
Pi 3.12.2021 / Nová Cvernovka
odporúčame!
výstava

Aktívna zóna – obraz, priestor, perspektíva

30.9.2021 - 15.4.2022 / Slovenská národná galéria Bratislava
odporúčame!
výstava

Celok je menší ako súčet jeho častí

Výstava Celok je menší ako súčet jeho častí je postavená na asymetrických celkoch a intervenčných vstupoch vystavujúcich autoriek...Viac
26.11.2021 - 20.2.2022 / GMB - Mirbachov palác
odporúčame!