1. Komunitná ulica na rohu Konventnej a Lýcejnej
Celodenná aktivita - komunitný stôl
11:00 - 11:30 Kapela GAS - Gabrielito Yehuda Madijah a Šimon Ondruš Pisár
10:30 - 13:30 We're Open! - Susedské rozhovory & Tvorba stromu prianí
12:00 - 14:00 Smäd: komunitné čarbanie
---
2. Staré Lýceum
Celodenné aktivity - V jednom je sila: komunita jednorodičov, Mareena: ochutnávka gastro špecialít zo sveta
10:30 - 11:00 / 12:00 - 12:30 Starý pohľad s novou perspektívou - z Konventnej na Panenskú cez Veľký kostol
komentovaná prehliadka
11:00 - 12:00 Čo očakávam od zdravého vzťahu s dieťaťom? Interaktívny workshop
11:00 - 16:00 Ukrajinská nedeľná škola v Bratislave: Workshop a spoločenská hra o recyklácii pre deti
11:00 - 16:00 Workshopy s ukrajinskými umelkyňami Annou Arent a Innou Nikityuk
14:00 - 15:00 Otvorenosť a dialóg: O spolužití s LGBTQ ľuďmi, cudzincami i s príslušníkmi rôznych náboženstiev v Nórsku. prednáška
17:00 - 18:00 Horovod: Pure Art
---
3. Cyklo Point na Konventnej
Celodenné aktivity - Cyklokuchyňa: Pimp my bike, Cyklodielňa BANM: Stráženie bicyklov, Diagnostika a oprava, štelovanie, Hento toto: All we need is bike, Súťaž v Goldsprinte, Bike up: získaj vodičák na bajk pri bajkovačke
---
4. Detský trh na dvore Starého Lýcea
10:00 - 10:30 Základná umelecká škola Miloša Ruppeldta: otvárací koncert
11:00 - 12:00 Show DeTom: EKO divadielko Malý princ
12:30 - 13:00 Základná škola waldorfská: Bábkové divadlo princ Bajaja
14:00 - 15:00 Divadlo ZáBaVKa: Buwko a Sniwko zachraňujú krajinu Perinu
15:00 - 17:00 literarnyklub.sk: Tonko, Slávka a kúzelné svetlo, workshop pre deti
15:30 - 17:00 literárny klub.sk: Diskusia s detským psychológom
---
5. Rakúske kultúrne fórum / Österreichisches Kulturforum / Hodžovo námestie 1/A
14:00 - 15:00 Koncert Jakob Steinkellner: Zmena myslenia, štajerská harmonika
---
6. Goethe-Institut Bratislava / Panenská 33
bazár časopisov a kníh
10.00 -11.00 Vyrob si wafľu
11:00 - 12:00 / 14:00 - 15:00 možnosť prihlásenia sa za člena knižnice zdarma
14.30 - 15.30 Workshop: Tanya Kyianytsia a jej čarovné vytynanky
---
7. Bižutéria Edit
13:00 - 15:00 Zážitkové kreslenie jarnej mozaiky pre deti
15:00 - 15:30 Módna prehliadka jarných odevov a šperkov
---
8. Záhrada Veľkého evanjelického kostola
10:00 - 11:00 Braňo Medveď prezentácia o baníctve, Rasťo Uhrovič o Pohronská hradná cesta a Šášov
11:00 - 12:00 Výroba tradičných cestovín do polievok - gágoríky
12:00 - 13:00 Umelecké kováčstvo - prednáška
13:00 - 14:00 Ľudová hudba + škola tanca (Horehronie)
14:00 - 14:30 Štúdio tanca - scénický tanec
14:30 - 15:30 Peter Cmorík - hudobné vystúpenie
15:30 - 16:00 Poklady podzemia - zaujímavé minerály z Bane Starovšechsvätých
16:00 - 17:00 Folklórny súbor Podpoľanec
---
10. Škola dizajnu, Panenská 28
Celodenné akivity - Deň otvorených dverí: Prehliadka učební a odborov, SWAP
11:00 - 12:30 / 14:00 - 15:30 Riso workshop
---
11. ctzn.sk Stage, Dvor č. 13
Dvor neziskových organizácií: príď sa dozvedieť o ich dôležitých aktivitách (1. časť dvora)
Organizácia muskulárnych distrofikov, Daphne - Inštitút aplikovanej ekológie, Greenpeace Slovensko, Mareena, Humánny pokrok, Znepokojené matky, Iniciatíva Inakosť, Radnička, Postbellum, Babička zo susedstva, Nástupište 1 - 12, Slovenská katolícka charita, Unicef, Amnesty International, Úrad Vysokého komisára OSN pre utečencov (UNHCR)
Celodenné aktivity - Hento Toto: All we need is bike, Magazín ctzn.sk x študenti VŠVU / AFAD: Hľadanie cyklopríbehov (výstava)
11:00 - 12:00 Najaktuálnejšie témy Bratislavy s primátorom Matúšom Vallom
14:00 -15:00 Metropolitný inštitút Bratislavy: Mesto pre deti
15:00 - 15:45 Hustleblock x Tanec Ulice: Hustle WS
15:45 - 17:00 Hustleblock x Tanec Ulice: Tančiareň
---
12. Athmosphere / Panenská 12
10:00 - 16:00 Bazár oblečenia
---
13. Zóna udržateľnej módy / Dvor č. 8
Celodenné aktivity: Workshop sieťotlače s Martinom Malinom, Second hand: CYKLO merch
10:30 - 13:30 Zašiváreň - bicykluj a up-cykluj
14:00 - 17:00 Zašivareň - Workshop : macramé taška na fľašu
---
14. Taylor Wessing Dvor č. 6 / Panenská 6
10:00 - 15:00 Právny kvíz s Taylor Wessing
---
15. Artforum
11:00 - 17:00 Mestská hra Prašina: Kriedový panáčik na Dobrom trhu
---
16. Staromestská knižnica Bratislava, Panenská 1
Celodenné aktivity: Burza kníh, Výstava kníh o bicykloch pre dospelých a deti, Dotkni sa Európy
10:00 – 11:00 Výroba semienkových bômb
14:00 – 14:45 Čítanie z knihy Sempé: Raoul Taburin
15:00 – 16:00 Let's create children's book
---
17. Kvetena / Podjavorinskej 3
16:00 - 18:00 Kvetinový workshop
---
18. Galéria ČIN ČIN / Podjavorinskej 4
Otvorená galéria - výstava: Filip Sabol - Dlhá cesta domov Viac info o výstave
---
19. Panenská ulica
10:00 - 11:00 Funny Fellows
10:00 - 17:00 Adam Magula: Vesmírne bubny a mandolína
12:00 - 12:30 / 13:00 - 13:30 BDHS - Blikajúci Dychový Hudobný Systém
---
20. Hubárium, Panenská 27
12.00 - 14:00 Otvorené dvere - Prvá interiérová urban farma na pestovanie húb
---
Dobrý trh od roku 2011 oživuje mestský verený priestor, podporuje malovýrobcov a kvalitné domáce výrobky a produkty rozmanitých kultúr.
Okrem stánkov s kvalitnými potravinami, originálnym dizajnom, knihami, doplnkami a oblečením, na Dobrom trhu nájdete mnoho zážitkov – prekvapivé umelecké inštalácie, výnimočné koncerty, workshopy pre deti aj dospelých, stretnutia s kamarátmi a zaujímavými ľuďmi.
Dobrý trh funguje na základe intenzívnej spolupráce s lokálnou komunitou, susedmi, prevádzkami a organizáciami v okolí.
Podujatie je bez odpadu, používajú sa len kompostovateľné riady, triedi sa odpad.