iná akcia
prednáška / diskusia

Beuys Will Be Beuys #1 - online

Úvodné podujatie projektu Beuys will be Beuys s Martinom Hodoňom, Michalom Hvoreckým a Robom Švarcom. Vo vzájomnej diskusii priblížia pozadie a štruktúru celého projektu.

Táto akcia sa konala v minulosti

Pozerám zadarmo online na ZOOMe

Robo Švarc je slovenský maliar a performer. V roku 2013 vypracoval koncepciu dlhodobého projektu Lecture Art. Základnou myšlienkou je rozpútať dialóg nielen medzi umelcami, ale medzi všetkými, ktorým aktuálny kultúrny a sociálny stav spoločnosti nie je ľahostajný, a ktorých znepokojujú ataky na základné ľudské práva, na ľudskú dôstojnosť a na slobodu. Súčasťou tohto projektu sú pravidelné prednášky, diskusie, semináre, workshopy pre odbornú aj laickú verejnosť, gastronomické eventy a pod., ktorých cieľom je sprostredkovať problematiku súčasného umenia v širšom sociálnom a ekologickom kontexte. Žije a pracuje v Liptovskej Porúbke, v Bratislave a v Düsseldorfe.

Martin Hodoň (*1989) je absolvent divadelnej vedy na VŠMU, neskôr pokračoval na JAMU v odbore réžia/dramaturgia. V tvorbe sa venuje prevažne autorskému a fyzickému divadlu s presahom do súčasného tanca. Aktuálne je interným doktorandom na SAV v Bratislave a oblasť výskumu tvorí vzťah performance art a performing arts. Je spoluzakladateľom nezávislej performatívnej platformy GAFFA.

Chcem informácie o projekte

Odporúčame

letný festival

Colours of Ostrava 2021

14.7.2021 - 17.7.2021 / Ostrava / Dolní Vítkovice
odporúčame!
film

Jiří Suchý

Ne 28.2.2021 / Kino Lumière - Kino doma (online)
odporúčame!
výstava

Ako sa hrali naši...

Múzeum mesta Bratislavy sprístupňuje od 12. 12. 2020 výstavu historických hračiek pod názvom Ako sa hrali naši... Svet hry a...Viac
12.12.2020 - 9.1.2022 / Múzeum mesta Bratislavy MMB
odporúčame!
výstava

Edmund Gwerk - Paralely a paradoxy

Výstava Edmund Gwerk – Paralely a paradoxy predstavuje 80 autorových vrcholných diel a podáva obraz o celej jeho tvorbe od...Viac
15.12.2020 - 4.4.2021 / GMB - Mirbachov palác
odporúčame!