film

V mojom živote

Táto dokumentárna filmová esej prostredníctvom rodinného filmového archívu Cassandry a jej matky vytvára dialóg medzi minulosťou a súčasnosťou, hovorí o materiálnom, ale aj nemateriálnom dedičstve, sebaprezentácii a v neposlednom rade aj o komunite v rámci tohto obytného komplexu a mimo neho.
Táto akcia sa konala v minulosti

Cassandra Bromfield vyrastala v obytnom komplexe Lindsay Park vo Williamsburgu pod dohľadom jej matky a 8mm filmovej kamery. Umelecké oko jej matky zachytilo v mnohých fotografiách a filmových záberoch každodenný život komunity Afro-Američanov žijúcich v tomto obytnom komplexe ako spôsob poukázania na to, že aj „obyčajný“ život týchto ľudí má svoje opodstatnenie a cenu. Počas toho, ako Cassandra vyrastala, sa kamera postupne dostala od jej matky k nej samotnej a archív rodiny Bromfieldových žien bol tak zachytávaný už aj nasledujúcou generáciou. Dnes žije Cassandra stále v rovnakom byte, v ktorom aj vyrastala a pokračuje v tradícii udržiavania jej rodinného audiovizuálneho dedičstva tak, že sama strihá materiál natočený v 60. rokoch jej matkou do nových krátkych filmov, ktoré potom zdieľa na sociálnych sietiach. Popritom pracuje ako módna dizajnérka, zručnosť, ktorú takisto ako cit pre fotografiu a film, podedila po svojej matke. Aj takýmto spôsobom teda Cassandra zanecháva po sebe a svojej matke odkaz.

V mojom živote (Into My Life), USA, 2018, 15 min.
Réžia:
 Ivana Hucíková, Sarah Keeling and Grace Remington

12+

Film na Imdb.com

 

Odporúčame

koncert

Katarzia - Celibát tour

Pi 23.10.2020 / Nová Cvernovka
odporúčame!
koncert

Erik Truffaz Quartet

Po 28.9.2020 / Ateliér Babylon
odporúčame!
výstava

Martin Benka

1.1.2020 - 31.12.2020 / Historické múzeum SNM
odporúčame!
film

Zažiť to znovu

Poučná a zábavná love story rozpráva o tom, čo by sa mohlo stať, keby sme mohli zopakovať tie najkrajšie okamihy. Je to potrebné...Viac
Ut 2.6.2020 / Artkino Za zrkadlom
odporúčame!