film

Střípky ze života horolezce

Míra Šmíd, fenomenálny dobrodruh, priateľmi prezývaný Lanč. Samorast pochádzajúci z Police nad Metují je nielen v Českom okruhu horolezcov známy predovšetkým pre svoje sólové výstupy a založenie MFOF v Tepliciach nad Metují.

Táto akcia sa konala v minulosti


Ochutnajte kvapku zo života a diela lezca na piesku, horolezcov v európskych horách i svetových veľhorách. Renesančný fotograf, filmár, spisovateľ, organizátor a vizionár. To bol Míra Šmíd, veľký, hoci niekedy rozporuplný človek. V roku 1993 sa za doposiaľ nevyjasnených okolností zrútil počas sólového výstupu cesty Lost Arrow v iba 41 rokoch.

Střípky ze života horolezce, Česko, 2018, 27 min.
Réžia
: Libor Dušek

Film na Čsfd.cz

Libor Dušek

Krkonošský rodák z Vrchlabí. Etnológ, ktorého môžete stretnúť v Krkonošskom múzeu Správy KRNAP. Horolezec, zdolávajúci svetové veľhory a keď sa mu zachce späť, zosúva sa na lyžiach. Medzi jeden z jeho posledných úspechov patrí zjazd štítu Karla Marxa v Pamíre (6723 m.n.m.). Spoluzakladateľ kapely Cémur Šámur, v ktorej hrá na basgitaru a tancuje, príležitostne sa venuje hudobnej aj literárnej tvorbe, je spoločenský, miluje ženy, skaly, hory ... príležitostne natočí aj film spoločne so skvelou filmársku bandou z Alternative.NOW.

Odporúčame

výstava

Albín Brunovský - Maľby na dreve

12.3.2020 - 30.8.2020 / GMB - Mirbachov palác
odporúčame!
koncert

Semblant

Pi 25.9.2020 / Randal Club
odporúčame!
koncert

Katarzia - Celibát tour

Pi 23.10.2020 / Nová Cvernovka
odporúčame!
film

Parazit (čiernobiela verzia)

Po 8.6.2020 / Kino Lumière
odporúčame!