film

Skúška dospelosti

Ako lekár a občan sa Romeo teší úcte obyvateľov malého mesta v Transylvánii. Jeho povesť sa začne rúcať, keď sa v snahe zabezpečiť nadanej dcére lepšiu budúcnosť zapletie do reťazca služieb a protislužieb a stratí tvár aj pred svojou rodinou.

odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti
Dátum premiéry:
03.11.2016, Št

Romeo Aldea býva v malom horskom mestečku v Transylvánii a svoju dcéru vychovával v predstave, že keď dovŕši 18 rokov, odíde žiť a študovať do zahraničia. Jeho plán sa blíži k svojmu úspešnému koncu – Eliza dostala štipendium na štúdium psychológie vo Veľkej Británií. Už len musí urobiť skúšku dospelosti - maturitu – pre dobrého študenta ako je ona je to len formalita. Deň pred jej prvou písomnou skúškou ohrozí jej plány nehoda. Teraz je Romeo ten, kto musí urobiť rozhodnutie.

Sú spôsoby ako problém vyriešiť, ale žiadny z nich nevyužíva princípy, ktoré on ako otec svoju dcéru učil a ako ju vychovával.

Skúška dospelosti (Bacalaureat), Belgicko / Francúzsko / Rumunsko, 2016, 128 min.
Réžia: Cristian Mungiu
Hrajú: Vlad Ivanov, Maria-Victoria Dragus, Ioachim Ciobanu, Adrian Titieni, Valeriu Andriuta, Adrian Vancica, Lia Bugnar, Claudiu Dumitru, Constantin Cojocaru

Film na imdb.com

 

Odporúčame

film

Tintoretto: Rebel v Benátkach

Ut 23.6.2020 / Kino Mier Modra
odporúčame!
letný festival

Festival Atmosféra 2021

6.8.2021 - 8.8.2021 / Hontianske Nemce - Vinice
odporúčame!
cestovanie

Cestovateľské kino: Kuba

Ut 21.7.2020 / Dunaj˜
odporúčame!
koncert

Judas Priest

Po 12.7.2021 / Axa Aréna NTC
odporúčame!