film
prednáška / diskusia

Pod lampou tma

Bizarný dokument o skutočných udalostiach jednej rodiny, ktorej každého člena bol schopný manipulovať jediný človek do nepredstaviteľných rozmerov.
Táto akcia sa konala v minulosti

12-ročná Jan Broberg z malej komunity v Idahu sa stala v roku 1974 obeťou únosu. Keď sa o 5 týždňov neskôr vrátila naspäť, ubezpečila svojich rodičov aj súdy, že sa nič nestalo, a tak umožnila pedofilovi, ktorý ju uniesol, ostať na slobode a pripravovať cestu pre jej druhý únos a roky sexuálneho, emočného a psychického zneužívania.

Pod lampou tma / Abducted in Plain Sight (The Darkest Place is Under the Candlestick, USA, 2017, 91 min.
Réžia:
Skye Borgman

Diskusia s oceňovanou americkou režisérkou Skye Borgman sa odvíja od jej dlhometrážneho dokumentárneho filmu Pod lampou tma. Film rieši prípad dievčatka, ktoré bolo dvakrát unesené a dlhodobo zneužívané vo vlastnom prostredí bez toho, že by si to jej najbližšia rodina či komunita všimla. Film slúži na otvorenie celospoločenskej diskusie o závažnom a dlhodobo prehliadanom probléme zneužívania maloletých a ľudí z rizikových skupín (mentálne postihnutí, seniori) v našej vlastnej krajine.

Diskusia bude streamovaná aj online.

Odporúčame

výstava

Luca Matti – Proroctvá pre lepší svet

Taliansky kultúrny inštitút sa spojil s Lucom Mattim, umelcom, ktorý podobne ako všetci ostatní v Taliansku zostal dva mesiace...Viac
1.6.2020 - 26.6.2020 / Showroom Kabinet
odporúčame!
prednáška / diskusia

Tajomstvo reči tela a analýza vzhľadu

St 14.10.2020 / V - klub
odporúčame!
koncert

Katarzia - Celibát tour

Pi 23.10.2020 / Nová Cvernovka
odporúčame!
film

Tintoretto: Rebel v Benátkach

Ut 23.6.2020 / Kino Mier Modra
odporúčame!