Táto akcia sa konala v minulosti

Pán Mora (Mr. Mare), Maďarsko, Francúzsko, 2019, 19 min.
Réžia
: Luca Tóth

Boris, plešivejúci bruchatý päťdesiatnik, je až po uši zaľúbený do mladého a krásneho Cézara. Boris sa však zrodil z jeho boku a nie je väčší ako myš. Vedie tajný život zasvätený mužovi, ktorý je jeho pôvodcom a zároveň objektom jeho náklonnosti. Všetko sa dramaticky zmení v deň, keď si Cézar, ktorý nevie o Borisovej existencii, privedie do hniezdočka lásky ženu.

Inštruktáž (The Briefing), Poľsko, 2018, 19 min.
Réžia
: Filip Drzewiecki

Skupina študentov poskytuje starostlivosť svojim prvým pacientom počas intenzívnej letnej lekárskej stáže. Mladí adepti sa musia čo najrýchlejšie stať plnohodnotnými lekármi a naplniť zmysel svojho povolania. Film živo vykresľuje realitu lekárskej práce, kde je tempo rýchle a každý prípad jedinečný.

Where Do We Go, Rakúsko, 2018, 4 min.
Réžia:
Siegfried A. Frühauf

Film Where Do We Go je synestetický experiment, ktorý poníma zrak rytmicky a vizuálny strih hudobne. Tvorca starostlivo animuje krátke fázy pohybu zaznamenané Supersamplerom značky Lomography a vytvára vizuálnu sériu vlakov, koľají, mostov a prírody, ktoré sú nanovo usporiadané a pospájané v projekcií súbežných obrazov. Jednotlivé fotografické fragmenty nastrihal do kontinuálneho prúdu obrazov, deravého časopriestorového kontinua, v ktorom sa pohyb jedného obrazu zdanlivo prenáša do ďalšieho, rozťahujúc a sťahujúc sa v priestore.

1410, Poľsko, 2018, 28 min.
Réžia
: Damian Kocur
Hrajú: Ariel Makara, Paweł B.

Píše sa rok 1410 a čoskoro sa odohrá jedna z najveľkolepejších bitiek stredovekej Európy. Napätie medzi Poľským kráľovstvom a rádom nemeckých rytierov sa stupňuje ako nikdy predtým. Rytier a jeho panoš zareagujú na výzvu kráľa Jogailu, vydajú sa naprieč Poľskom a dorazia na Grunwaldské polia. Humor sa prelína s históriou, so spoločenským komentárom a s príbehom Dona Quijota a Sancha Panzu.

Betónová doba (Concrete Times), Slovensko, 2018, 19 min.
Réžia:
Lucia Kašová
Hrajú: Blaho Uhlár, Juraj Bohunský Ján Severíni

Príbeh 1 kilometra jedného pobrežia Dunaja. Staré ešte nestihlo ustúpiť novému a vytvára jedinečnú mozaiku obrazov a príbehov, nesúrodých svetov vtlačených na tento malý kúsok zeme. Spojenia, ktoré vytvára len život a len nakrátko, kým ich neprevalcuje pokrok. A potom tu je rieka. Jej tok symbolizuje plynutie času a vytvára perspektívu k ľuďom a mravcom. Symfónia Dunaja a mesta na Dunaji.

-------

Celkom: 89 min.

Odporúčame

film

Biely, biely deň

V odľahlom islandskom mestečku začína bývalý policajný náčelník podozrievať miestneho chlapíka z pomeru s jeho ženou, ktorá pred...Viac
Pi 10.7.2020 / Kino Lumière
odporúčame!
koncert

Korben Dallas & Chiki liki tu-a

Spoločný koncert spriatelených kapiel v novom priestore InPark - Summer In PeaceViac
Pi 10.7.2020 / InPark - Summer In Peace
odporúčame!
film

Oni a Silvio

Silvio Berlusconi - známy miliardár, mediálny magnát, dlhoročný predseda talianskej vlády, známy svojim excentrickým spôsobom...Viac
So 11.7.2020 / Kino Lumière
odporúčame!
divadlo

Môj dobrý kamarát

23.3.2020 - zrušené / Skvelá francúzska komédia Erica Assousa spojí dva manželské páry v kolotoči nedorozumení, poloprávd a...Viac
Pi 21.8.2020 / Štúdio L+S
odporúčame!