Táto akcia sa konala v minulosti

Pán Mora (Mr. Mare), Maďarsko, Francúzsko, 2019, 19 min.
Réžia
: Luca Tóth

Boris, plešivejúci bruchatý päťdesiatnik, je až po uši zaľúbený do mladého a krásneho Cézara. Boris sa však zrodil z jeho boku a nie je väčší ako myš. Vedie tajný život zasvätený mužovi, ktorý je jeho pôvodcom a zároveň objektom jeho náklonnosti. Všetko sa dramaticky zmení v deň, keď si Cézar, ktorý nevie o Borisovej existencii, privedie do hniezdočka lásky ženu.

Inštruktáž (The Briefing), Poľsko, 2018, 19 min.
Réžia
: Filip Drzewiecki

Skupina študentov poskytuje starostlivosť svojim prvým pacientom počas intenzívnej letnej lekárskej stáže. Mladí adepti sa musia čo najrýchlejšie stať plnohodnotnými lekármi a naplniť zmysel svojho povolania. Film živo vykresľuje realitu lekárskej práce, kde je tempo rýchle a každý prípad jedinečný.

Where Do We Go, Rakúsko, 2018, 4 min.
Réžia:
Siegfried A. Frühauf

Film Where Do We Go je synestetický experiment, ktorý poníma zrak rytmicky a vizuálny strih hudobne. Tvorca starostlivo animuje krátke fázy pohybu zaznamenané Supersamplerom značky Lomography a vytvára vizuálnu sériu vlakov, koľají, mostov a prírody, ktoré sú nanovo usporiadané a pospájané v projekcií súbežných obrazov. Jednotlivé fotografické fragmenty nastrihal do kontinuálneho prúdu obrazov, deravého časopriestorového kontinua, v ktorom sa pohyb jedného obrazu zdanlivo prenáša do ďalšieho, rozťahujúc a sťahujúc sa v priestore.

1410, Poľsko, 2018, 28 min.
Réžia
: Damian Kocur
Hrajú: Ariel Makara, Paweł B.

Píše sa rok 1410 a čoskoro sa odohrá jedna z najveľkolepejších bitiek stredovekej Európy. Napätie medzi Poľským kráľovstvom a rádom nemeckých rytierov sa stupňuje ako nikdy predtým. Rytier a jeho panoš zareagujú na výzvu kráľa Jogailu, vydajú sa naprieč Poľskom a dorazia na Grunwaldské polia. Humor sa prelína s históriou, so spoločenským komentárom a s príbehom Dona Quijota a Sancha Panzu.

Betónová doba (Concrete Times), Slovensko, 2018, 19 min.
Réžia:
Lucia Kašová
Hrajú: Blaho Uhlár, Juraj Bohunský Ján Severíni

Príbeh 1 kilometra jedného pobrežia Dunaja. Staré ešte nestihlo ustúpiť novému a vytvára jedinečnú mozaiku obrazov a príbehov, nesúrodých svetov vtlačených na tento malý kúsok zeme. Spojenia, ktoré vytvára len život a len nakrátko, kým ich neprevalcuje pokrok. A potom tu je rieka. Jej tok symbolizuje plynutie času a vytvára perspektívu k ľuďom a mravcom. Symfónia Dunaja a mesta na Dunaji.

-------

Celkom: 89 min.

Odporúčame

divadlo

Staré dámy

Jedna žila v prepychu a v dobrej štvrti, druhá v chudobe a v kolónii na predmestí. Jedna je elegantná dáma, druhá celý život...Viac
28.9.2020 - 22.10.2020 / Štúdio L+S
odporúčame!
koncert

Slobodná Európa

Po úspešnom a vypredanom minuloročnom turné k 30. výročiu kapely si dala Slobodná Európa koncertnú pauzu, aby po roku prišli s...Viac
Majestic music club / Randal Club
odporúčame!
film

Bienále Animácie Bratislava

5.10.2020 - 10.10.2020 / Bibiana dom umenia pre deti
KIDSTOWN odporúčame!
divadlo

Rybárik kráľovský

Čo všetko sa stane, keď bývalá milenka príde za svojím bývalým milencom priamo z karu vlastného manžela? Čo sa stalo so vzťahom,...Viac
Št 15.10.2020 / Štúdio L+S
odporúčame!