film

Onekotan

V Tichom oceáne je ostrov. Na tom ostrove je jazero a uprostred neho čnie k nebu vrchol. Ostrov sa volá Onekotan a vrchol meno nemá. Ide o zvyšky rozpadnutej sopky.

22.10.2019, Ut
Nervosa Restaurant
18:40


Onekotan je jedno z najizolovanejších miest na zemi, počasie je tu nepredvídateľné a podmienky sú absolútne nevhodné k trvalému obývaniu. Kto vie, prečo Matthiasa Haunholdera poháňa túžba zísť vrchol tejto sopky na lyžiach. Vydáva sa teda so skupinou dobrodruhov za týmto cieľom a statočne čelí nástrahám nevľúdneho a nedostupného ostrova. Lenže čo človek potrebuje ešte viac, než splniť si sen? Vrátiť sa domov?

Onekotan (Onekonta: The Lost Island), Rakúsko, 2015, 52 min.
Réžia:
Simon Thussbas a Matthias Mayr

Film na Imdb.com

Simon Thussbas

Simon si vo voľných chvíľach naplno užíva radosť snowboardingu. Naplno sa však venuje aj svojej práci. Skrátka keď už niečo robí, robí to poriadne. Hoci to môže byť pre jeho okolie trochu k hnevu. Simon sa často kompletne uzavrie pred okolím. Nasadí slúchadlá, vypne zvonenie telefónu, upozornenie zo sociálnych sietí a svoju myseľ upne na zvládnutie kreatívneho chaosu vo svojej mysli. Výsledkom sú však fenomenálne fotografie, video zábery či celé filmy.

Odporúčame

standup / talkshow

Pančlajn

St 23.10.2019 / Dunaj˜
odporúčame!
koncert

Klezmer Double Pack: Preßburger Klezmer Band & Mames Babegenush

Št 17.10.2019 / design factory
odporúčame!
Prechádzka / exkurzia

Po stopách horských ľudí

Pi 1.11.2019 / Zochova Chata
odporúčame!
film

Salvador Dalí: Hľadanie nesmrteľnosti

Dokumentárny film zachytáva púť životom a dielom legendárneho španielskeho surrealistického maliara Salvadora Dalího, ale tiež...Viac
So 21.12.2019 / FK Nostalgia
odporúčame!