film

Oheň na mori

Dokument režiséra Gianfranca Rosiho nám ukazuje život na talianskom ostrove Lampedusa, ktorý sa nachádza asi 200 km od južného pobrežia Talianska. V posledných rokoch sa spája najmä s migračnou krízou. Film získal Zlatého medveďa na tohtoročnom Berlinále.

odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti
Dátum premiéry:
20.10.2016, Št

Dvanásťročný Samuel žije na ostrove v Stredozemnom mori, ďaleko od pevniny. Ako všetci chlapci jeho veku sa mu nie vždy chce do školy. Radšej by šplhal po skalách, hral si s prakom alebo sa potuloval po prístave. Ale jeho domov nie je ako iné ostrovy.

Už roky je to cieľová stanica pre mužov, ženy a deti, ktorí sa snažia dostať z Afriky na plavidlách, ktoré sú príliš malé. Tým ostrovom je Lampedusa, ktorá sa stala metaforou pre útek utečencov do Európy, nádejou, utrpením a osudom stoviek a tisícov emigrantov.

Títo ľudia túžia po mieri, slobode a šťastia, a predsa sú na breh často vyplavené len ich mŕtve telá. A tak sú obyvatelia Lampedusa denne nútení byť svedkami najväčšej humanitárnej katastrofy našej doby.

Oheň na mori (Fuocoammare), Taliansko / Francúzsko, 2016, 107 min
Réžia:
Gianfranco Rosi
Obsadenie: Samuele Pucillo

15+

Film na imdb.com

 

Odporúčame

iná akcia

Tanečný dom

Tancovať a vyučovať sa budú tance z Brestovca (Trenčiansky kraj) a Vrábľov (Nitriansky kraj). Naživo hrá ľudová hudba Sama...Viac
Št 30.9.2021 / Dunaj˜
odporúčame!
film

Chlast

Štyria priatelia, učitelia na strednej škole, testujú teóriu, že zlepšia svoj život udržiavaním konštantnej úrovne alkoholu v...Viac
Kino Film Europe / Kino Lumière
odporúčame!
koncert

Caribou

Pi 4.2.2022 / Edison Park
odporúčame!