film

Oberhausen on Tour: Medzinárodná súťaž

Medzinárodný festival krátkeho filmu Oberhausen je jedným z najstarších a najdôležitejších svojho druhu. Vyše 60 rokov dáva priestor mladým tvorcom, ktorí sa snažia objavovať nové filmové postupy. Výber šiestich filmov z medzinárodnej súťaže tematizuje pamäť a osobné a politické rozlúčky.
Táto akcia sa konala v minulosti

V pondelok 15. apríla uvidíte výber filmov z hlavnej, Medzinárodnej súťaže festivalu, ktoré spája záujem o osobnú a politickú pamäť. Animovaný A Branch of a Pine Is Tied up sleduje dvojičky, ktoré rozdelí tsunami, From the Dark Depths je „podmorský“ film o vyrovnávaní sa so smrťou blízkeho človeka, sadder than playtime on a rainy day hovorí o Brazílii posledných rokov a spája obrazy futbalových majstrovstiev sveta s odvolávaním prezidentky a Saladdin Castique rozpráva absurdný príbeh o človeku, ktorý nájde džina a dostane možnosť niečo si želať.

Réžia rôzni, 81 min., rôzne jazyky + en tit.

----------

Vstup: 3€

-------------------

Festival Oberhausen
dáva od svojho vzniku priestor mladým tvorcom, ktorí sa snažia objavovať nové filmové postupy. So svojimi ranými krátkymi filmami sa tu predstavili filmári ako François Truffaut, Martin Scorsese, Agnès Varda, Werner Herzog, Chris Marker, či Andrea Arnold, no festival vždy podporoval aj talenty z bývalého východného bloku ako Vera Chytilová, Miloš Forman, alebo Roman Polanski.

Odporúčame

film

Únos

Dozvedieť sa pravdu, znamená navždy stratiť ilúzie. Slovenský triler v réžii Mariany Čengel Solčanskej nakrútený na motívy...Viac
Dom kultúry Dúbravka / Nádvorie historickej radnice, Modra / Kino Mier Modra
odporúčame!
výstava

Poklady Židovského múzea v Prešove

Poklady historicky prvého slovenského židovského múzea vystavia v bratislavskej.Viac
14.6.2019 - 6.10.2019 / Židovské komunitné múzeum
odporúčame!
film

Gauguin

Film Edouarda Deluca je výpravnou, pritom však meditatívnou sondou do duše vášnivého a problematického génia. Jednoznačne v nej...Viac
Ut 23.7.2019 / Kino Film Europe
odporúčame!
výstava

Prvá dáma vzdelávania / 100 rokov Univerzity Komenského

26.6.2019 - 13.10.2019 / Múzeum dejín mesta - Stará radnica
odporúčame!