film
divadlo

Nu Dance Fest: Dogtown + Mr. Gaga

Dvojvečer v A4ke:
Nadar Rosano & Prague Pride / IL, CZ _ Dogtown - divadelno.tanečné predstavenie
Mr. Gaga - dokumentárny film o živote a diele slávneho izraelského choreografa Ohada Naharina

odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti

Nadar Rosano & Prague Pride / IL, CZ _ Dogtown
Námet, choreografia, text   Nadar Rosano  
Tvorba, tanec, text: Martin Šalanda, Roman Zotov  
Svetelný design: Pavla Beranová
Strih zvuku: Roy Hosson
Hudba: David Toop, L.Beethoven/Piano sonata No.1 in F Minor Op.2, Dolly Parton, Roy Hoson
Fotograf: Vojta Brtnický
Kurátor, asistent a produkcia: Honza Malík
Producent: Prague Pride z.s.
Koproducent: Tanec Praha a PONEC-divadlo pro tanec
Vytvorené s podporou: Hlavní město Praha, Ministerstvo kultury ČR, Velvyslanectví Státu Izrael v ČR, Studio Alta, České Centrum a Velvyslanectví ČR v Tel Avivu, Balada SITE, ekolo.cz

"Falling sick on a journey,
my dream goes wandering
over a field of dried grass.”
(Matsuo Basho, 1694)

V dobe, keď máme strach prehovoriť nahlas, rastie potřeba sa vzoprieť a protestovať, potřeba nájsť iný spôsob, jako sa vyjadriť bez strachu. Každý vie, že nás pomaly nahlodávajú zvnútra,  že stanovujú pravidlá toho, čo je zakázané a čo dovolené. Koľko slobody naozaj máme?
Dvaja muži sa stretnú a skúmajú, čo je dovolené.

Dogtown je medzinárodné divadelno.tanečné predstavenie, ktoré vzniklo v choreografii renomovaného izraelského choregrafa v spolupráci s českými umelcami pre 5 .ročník festival Prague Pride 2015.  Roman Zotov bol za intepretáciu nominovaný na cenu Tanečník roka 2016 ČR. 

„…Výpoveď o túžbe vzoprieť sa stádovitému mysleniu a súčasnej obave vyčnievať příliš z davu bola práve tak neexpanzívna, že jej až divadelný priestor umožnil vyniknúť. Duet proporčne odlišných mužov vyvoláva skôr dojem rozpoltenosti jedinca, ktorý zvádza vnútorný boj so svojim svědomím. To mu velí vzbúriť sa proti dianiu a zmýšľaniu okolitej spoločnosti, či už sa v náznakoch jedná o tému imigrácie, homosexuality alebo drog…“
D.Machová, tanecniatuality.cz, 13.10.2015

Prague Pride je dobrovolnou, neštátnou, nepolitickou  neziskovou organizáciou. Jej zámerom je prispievať k presadzovaniu tolerantnej občianskej spoločnosti, booj proti homofóbii a zvýšeniiu povedomia verejnsoti o LGBT komunite v ČR. Spolok bol založený v roku 2010 a jeho hlavnou aktivitou je festival ľudksých práv Prague Pride.

Nadar Rosano  získal v roku 2015 prestížne izraelské ocenenie Best Artist 2015. V rokoch  2010 – 2011 získal grant od Dánskej nadácie pre umenie a Nadácie baletného majstra Alberta Gaubiera, okrem toho tiež grant DV-8 na podporu choreografickej práce. Je medzinárodne oceňovaným choreografom, ktorého tvorba je prezentovaná nielen v Izraeli, ale aj takmer vo všetkých krajinách EÚ, Číne a Japonsku. Rosano pôsobí tiež ako tanečník a  pedagóg - venuje sa technike release a technike súčasného tanca, okrem Izraela vyučuje napríklad  v Tanz-house Zurich, v Nemecku, USA, Poľsku.

----------------------------------

Mr. Gaga
Réžia: Tomer Heymann
Produkcia: Barak Heymann
Výkonná produkcia: Diana Holtzberg
Kamera: Itai Raziel
Strih: Alon Greenberg, Ido Mochrik, Ron Omer
Umelecká supervízia: Talli Vernia-Hatsor, Pia Forsgren, Roni Azgad
Výskum: Lily Yudinsky, Daniela Reiss, Tali Shamir-Werzberger
Zvukový dizajn: Alex Claude
Hudba: Ishai Adar

dokumentárny  film o živote a diele slávneho izraelského choreografa Ohada Naharina
Švédsko / Izrael / Nemecko / Holandsko, 2015, 100 min
Réžia a scenár: Tomer Heymann

Ohad Naharin, umelecký riaditeľ  Batsheva Dance Company, je považovaný za jedného z najvýznamnejších choreografov na svete. V tomto duchaplnom a odvážnom dokumente sa s ním stretávame v dôležitom životnom okamihu, ktorý nám ho umožní spoznať ako človeka s neuveriteľnou umeleckou integritou a mimoriadnou víziou. Režisér Tomer Heymann nakrúcal tento dokument osem rokov a predkladá nám kombináciu intímnych záberov zo skúšok a rozsiahleho, dosiaľ nezverejneného archívneho materiálu, ako aj tanečných sekvencií vyrážajúcich dych.  Príbeh umeleckého génia, ktorý preformuloval jazyk moderného tanca.

Pozrite si kompletný program festivalu Nu Dance Fest 2017 (22.4.-29.4.2017)

 

Odporúčame

koncert

Saténové Ruky

So 21.12.2019 / .klub pod lampou
odporúčame!
film

Festival Slobody 2019

Festival slobody je multižánrový medzinárodný festival, ktorý pripomína a analyzuje obdobie neslobody na Slovensku. ​Prinesie...Viac
11.11.2019 - 17.11.2019 / Bratislava
odporúčame!
iná akcia

Noc Architektúry 2020 Zima

Št 16.1.2020 / Fakulta architektúry STU
odporúčame!
koncert

Gleb

Pi 15.11.2019 / Edison Park
odporúčame!