film

Matisse

Ocenená ako najúspešnejšia výstava v histórii spoločnosti Tate Modern, stále môžete vidieť túto jedinečnú výstavu vo vašom kine, kde nájdete exkluzívne nové zábery z MoMA New York.

Táto akcia sa konala v minulosti
Dátum premiéry:
04.11.2017, So

Ocenená ako najúspešnejšia výstava v histórii spoločnosti Tate Modern, stále môžete vidieť túto jedinečnú výstavu vo vašom kine, kde nájdete exkluzívne nové zábery z MoMA New York. Diváci sú pozvaní, aby si mohli vychutnať intímny, zákulisný dokument o tejto jedinečnej výstave s odbornými príspevkami od tých, ktorí poznali Matissa, ako aj kurátorov, historikov, režiséra Tate Nicholasa Seroty a riaditeľa MoMA Glenna Lowryho. Navyše sú tu úchvatné, špeciálne objednané predstavenia hlavnej tanečnice Royal Ballet Zenaidy Yanowsky a jazzového hudobníka Courtneyho Pine. Oslovený britský herec Simon Russell Beale prináša náhľad a emócie na slová samotného Henriho Matissa, zatiaľ čo herec Rupert Young (Merlin) rozpráva. "Spôsob, akým film zachytil Matissa v práci, prinášať svoje umenie do života - vrátane rezonančných čítaní od Simona Russella Bealeho - bol skutočne inšpirujúci" - Apollo Magazine.

Matisse, Anglicko, 2017, 90 min.
Réžia: Phil Grabsky

Odporúčame

letný festival

Festival Pohoda 2021

Dvadsiaty štvrtý ročník Pohody sa presúva o rok. Pohoda 2020 sa tak v tradičnej podobe neuskutoční, nahradí ju Pohoda In the Air...Viac
8.7.2021 - 10.7.2021 / Letisko Trenčín
odporúčame!
prednáška / diskusia

Metódy vypočúvania a získavania informácií

Po 28.9.2020 / Artkino Za zrkadlom
odporúčame!
koncert

Katarzia - Celibát tour

Pi 23.10.2020 / Nová Cvernovka
odporúčame!
koncert

Limp Bizkit, Static X

Po 3.8.2020 / Eurovia Aréna
odporúčame!