film
prednáška / diskusia

Kým (všetkým) sme?

Naše životy ovplyvňuje množstvo faktorov: zdravotný stav, životné podmienky, rodová identita, sexuálna orientácia, vzťahy, vzdelanie, zážitky, presvedčenia a mnoho iného. Čo z toho nás však definuje? Dá sa na základe pár charakteristík určiť identita človeka?

Táto akcia sa konala v minulosti


Počas festivalu [fjúžn] sa na to pozrieme cez optiku niekoľkých krátkych filmov z produkcie OTV, ktoré sa venujú životu ľudí so znevýhodnením a meniacim sa identitám LGBTQI+ skupiny mladých ľudí.

Po jednotlivých premietaniach budeme diskutovať so zaujímavými hosťami a hostkami o ich životnej skúsenosti a tiež všeobecne o realite života menšín na Slovensku, rôznych identitách, úskaliach a situáciách, ktoré to so sebou prináša.

Celý program festivalu Fjuzn

Diskusie prebehnú v dvoch blokoch:

18:30 - 19:30
Vybrané epizódy zo seriálu Symbiotic
(téma života so znevýhodnením),
po ktorých budeme diskutovať s Monikou Ščevovich z o.z. Pomoc človeku a Martinom Karenom, ktorý sám seba označuje za „menšinu v menšine“, pretože je gej, ktorý sa narodil so zdravotným znevýhodnením.

20:00 - 21:00
Vybrané epizódy zo seriálu In Real Life
(život mladých ľudí LGBTQI+ komunity), po ktorých budeme diskutovať s Rominou Kollárik z občianskeho združenia TransFúzia a našou spolupracovníčkou z projektu Živých knižníc Zuzanou Jakúbkovou.

Filmy budú premietané v originálnom znení po anglicky s anglickými titulkami, diskusie budú prebiehať v slovenčine.

----------

Vstupné je dobrovoľné

Odporúčame

koncert

Judas Priest

Po 12.7.2021 / Axa Aréna NTC
odporúčame!
film

Raoul Taburin + predfilm: Tandemista

Ak sa niekto vyzná v bicykloch tak je to Raoul Taburin. Opravár a dodávateľ bicyklov v krásnom mestečku Saint Céron na juhu...Viac
14.8.2020 - 19.8.2020 / Kino Lumière
odporúčame!
koncert

Medial Banana + Polemic

Medial Banana s novým albumom "Nedotknuteľní" a legenda Polemic s novou hitovkou "Dokonalý zločin". Spoločný koncert dvoch...Viac
Št 20.8.2020 / Senec, Slnečné jazerá sever (pri Gardenke)
odporúčame!
výstava

LV100. Ladislav Vychodil a scéna 20. storočia

28.2.2020 - 16.8.2020 / Slovenská národná galéria Bratislava
odporúčame!