film

Kateřina Šedá: Jak se dělá mýtus

Kateřina Šedá: Jak se dělá mýtus, Česko, 2013, 79 min. Osobnosť medzinárodného rozmeru z brnianskej Líšne Kateřina Šedá. Réžia: Jan Gogola ml.

Táto akcia sa konala v minulosti

Kateřina Šedá vstupuje so sociálno-umeleckými akciami do života svojho bydliska a blízkych Bedřichovíc a obe miesta sa tak ocitajú na ceste za novou podobou: Líšeňský profil čili tvář Josefa, ktorý sa Líšni najviac podobá a stáva sa tak jej centrom. A Od nevidím do nevidím alebo 3. 9. 2011 ako deň, keď sa Londýn stal Bedřichovicami a keď vzniká nový sviatok. Film uvádzame v medzinárodnej premiére.

Pre filmom Kateřina Šedá: Jak se dělá mýtus v rámci festivalu Febiofest 2014 bude uvedený krátky film Jana Gogolu ml.

  • Vila Inocent / Česko, 1997, 26 min.
  • Protagonistka filmu žije nekonformný život v špine a neporiadku, obklopená množstvom domácich zvierat, ale na druhej strane je to silná osobnosť, ktorá nikdy nepodľahla politickým, sociálnym ani rodinným tlakom a zachovala si vnútornú slobodu. Autori vytvárajú jej portrét prostredníctvom jej spomienok a myšlienok, ako aj prostredníctvom nečakaných situácií, pričom zdôrazňujú jej „neľudskú“ vôľu.

Cena Maxim na FAMUFEST-e 1997

  • Profil: Jan Gogola ml.
  • 24. 8. 1971 Uherské Hradiště

Absolvent fakulty žurnalistiky na Univerzite Karlovej a Katedry dokumentárnej tvorby pražskej FAMU Jan Gogola ml. patrí medzi najoriginálnejších českých dokumentaristov súčasnosti. Pôsobí ako režisér, scenárista, dramaturg, publicista a pedagóg. Jeho snímky sú charakteristické špecifickým prístupom k snímanej realite, ktorým systematicky a neprvoplánovo narúša zaužívané dokumentaristické postupy. (Ostatne, jeho diplomová práca má názov Smrt dokumentárnímu filmu! Ať žije film!) Mnohé jeho filmy boli ocenené na domácich aj zahraničných festivaloch (Jihlava, Krakov, Lipsko, Syracuse). Ako dramaturg sa podieľal na desiatkach snímok svojich kolegov, ovenčených množstvom prestížnych cien; často spolupracuje aj so slovenskými filmármi – s Petrom Kerekesom (66 sezón, Ako sa varia dejiny), Markom Škopom (Iné svety, Osadné), Terezou Nvotovou (Ježíš je normální!), Adamom Oľhom (Nový život), Robertom Kirchhoffom (Kauza Cervanová – uvádzame v sekcii Český a slovenský dokumentárny film).

Odporúčame

koncert

LP (USA)

Charizmatická americká spevačka LP vystúpi 27. júna prvýkrát v Bratislave. V AXA aréne NTC predstaví naživo svoj nový album Heart...Viac
Št 27.6.2019 / Axa Aréna NTC
odporúčame!
vážna hudba

Organové koncerty pod pyramídou - 22. ročník

22. ročník koncertného cyklu Organové koncerty pod pyramídou.Viac
28.4.2019 - 16.6.2019 / Koncertné štúdio Slovenského rozhlasu
odporúčame!
koncert

1. máj - Deň otvorených ateliérov

Aj tento rok sa môžete stretnúť na chodbách Novej Cvernovky. Navštívte tieto priestory a pozrite si tvorbu kreatívcov priamo v...Viac
St 1.5.2019 / Nová Cvernovka
odporúčame!
Prechádzka / exkurzia

Biskupické luhy a ostrov Kopáč

Pridajte sa k CK watching.sk na vychádzku za poznávaním prírody.Viac
Ne 28.4.2019 / Bratislava
odporúčame!