film
prednáška / diskusia

Hororová streda vo Foajé vol.VII

Hororové stredy sú cyklom filmových prednášok a projekcií pre fanúšičky a fanúšikov filmovej hrôzy, nepokoja a bizarností, v ktorom dvojica – režisér Peter Czikrai & scenárista Peter Balko – prinesie raz mesačne zaprášený hororový klenot do najmenšieho bratislavského kina Foajé.

Táto akcia sa konala v minulosti


Halloweenska Hororová streda bude patriť nekonečným hlbinám vesmíru, tajomným planétam a kolóniám desivých bytostí, monštier i entít, ktoré na nás už desaťročia útočia z plátien kín v populárnom subžánri sci-fi hororu.

Keď neďaleko pokojného amerického malomesta dopadne družica s tajným vládnym experimentom, rozpúta sa peklo a obyvateľov začne terorizovať... Sliz! Znie to ako lacné béčko? Nenechajte sa zmiasť! Snímku The Blob (1988) Chucka Russela, podieľajúceho sa na vydarenej tretej Nočnej more z Elm Street či bláznivej komédii Maska (áno, s Jimmom Carreym), napísal Frank Darabont (režisér Zelenej míle a Vykúpenia z väznice Shawshank) a produkoval samotný Steven Spielberg. Vesmírna apokalypsa nebola ešte nikdy štýlovejšia, serióznejšia ani slizkejšia.

--------

Premietanie zahájime prednáškou, po projekcii nasleduje voľná diskusia. Vstup zdarma – na vlastné riziko.

Odporúčame

koncert

Hania Rani

Ut 10.12.2019 / Nová Cvernovka
odporúčame!
party

Radikal Chef, Dokkeytino, Luisa | Wasted

So 23.11.2019 / WAX
odporúčame!
party

Kubánska noc

So 14.12.2019 / Dunaj˜
odporúčame!
film

Bolesť a sláva

Antonio Banderas a Penélope Cruz v novom filme kultového španielského režiséra Pedra Almodóvara.Viac
Ne 15.12.2019 / Kino Lamač
odporúčame!