film

Girls in Film | Slávnosť krátkeho filmu

V spolupráci s platformou Girls in Film Prague vám predstavíme nové filmy nastupujúcej generácie filmáriek z celého sveta! Nechýba v ňom ani film Michaely Mihályi a Davida Štumpfa s názvom SH_T HAPPENS, ktorý mal tento rok svetovú premiéru na festivale v Benátkach a tým jeho festivalová púť zďaleka neskončila.

Táto akcia sa konala v minulosti

V spolupráci s platformou Girls in Film Prague vám predstavíme nové filmy nastupujúcej generácie filmáriek z celého sveta! Nechýba v ňom ani film Michaely Mihályi a Davida Štumpfa s názvom SH_T HAPPENS, ktorý mal tento rok svetovú premiéru na festivale v Benátkach a tým jeho festivalová púť zďaleka neskončila.Réžia: Irina Alexiu, Anette Sidor, Dubravka Turic, Corina Schwingruber Ilic, Michaela Mihályi, David Štumpf, Jess Magee

Filmy sa premietajú v originálnych verziách s českými titulkami.

Program:
Bingo Ladies | Bingo Ladies

Irina Alexiu, 2019, 7 min.

Tri ženy sa stretávajú v bingo herni v južnom Londýne a debatujú o živote. Tento dokumentárny video portrét prekvapí rýdzymi konverzáciami, ktoré nám umožňujú nahliadnuť do jedného z ich spoločných popoludní. S osobitým prístupom hovoria otvorene o láske, mimozemšťanoch, smrti a papagájoch. Video portrét ako antropologická perspektíva prenikajúca do londýnskeho predmestia a subkultúry bingo herní.

Fuck You | Fuck You
Anette Sidor, 2018, 15 min.

Alice počas večierku s kamarátkami ukradne strap-on, pripínací penis, a rozhodne sa preveriť predstavy jej priateľa o dievčatách.

Čerešne | Trešnje | Cherries
Dubravka Turic, 2017, 29 min.

Rodinné napätie sa stupňuje v priebehu leta, ktoré malo byť pre malého Jakova bezstarostným. Séria udalostí, ktoré vyústia v tragédiu, vyvolajú v chlapcovi nie len emocionálnu revoltu voči dospelým, ale aj pocit viny.

All Inclusive | All Inclusive
Corina Schwingruber Ilic, 2018, 10 min.

Očarenie masovou zábavou na šírom mori.

SH_T HAPPENS | SH_T HAPPENS
Michaela Mihályi, David Štumpf, 2019, 13 min.

Vyčerpaný údržbár. Jeho frustrovaná manželka. Úplne deprimovaný jeleň. Ich vzájomné zúfalstvo ich dovedie k absurdným udalostiam, pretože sh_t happens.

What She Knew | What She Knew

Jess Magee, 2018, 2 min.

Adaptácia krátkej poviedky uznávanej americkej autorky a prekladateľky Lydie Davis, natočená na 16mm film. „What She Knew“ je film-jednohubka, noriaci sa do mysle mladej ženy vnímajúcej samu seba v interakcii s mužmi.

Dĺžka: 76 min

Odporúčame

literárna akcia

Literárny klub v Zichyho paláci

17.8.2020 - 24.8.2020 / Staromestské centrum KaV - Zichyho palác
odporúčame!
koncert

Next 2017: festival súčasnej hudby

Festival súčasnej hudby. Radikálne melódie, živelné improvizácie, neošúchané zvuky, originálne hudobné techniky a koncepty,...Viac
3.12.2020 - 5.12.2020 / A4 - priestor súčasnej kultúry
odporúčame!
film

To musí byť nebo

Najslávnejší palestínsky režisér Elia Suleiman sa po desiatich rokoch vracia k celovečernému filmu melancholickou, epizodicky...Viac
St 12.8.2020 / Letné kino Film Europe v Berlinke SNG
odporúčame!
standup / talkshow

Pančlajn

Št 20.8.2020 / Dunaj˜
odporúčame!