film

Girls in Film | Slávnosť krátkeho filmu

V spolupráci s platformou Girls in Film Prague vám predstavíme nové filmy nastupujúcej generácie filmáriek z celého sveta! Nechýba v ňom ani film Michaely Mihályi a Davida Štumpfa s názvom SH_T HAPPENS, ktorý mal tento rok svetovú premiéru na festivale v Benátkach a tým jeho festivalová púť zďaleka neskončila.

Táto akcia sa konala v minulosti

V spolupráci s platformou Girls in Film Prague vám predstavíme nové filmy nastupujúcej generácie filmáriek z celého sveta! Nechýba v ňom ani film Michaely Mihályi a Davida Štumpfa s názvom SH_T HAPPENS, ktorý mal tento rok svetovú premiéru na festivale v Benátkach a tým jeho festivalová púť zďaleka neskončila.Réžia: Irina Alexiu, Anette Sidor, Dubravka Turic, Corina Schwingruber Ilic, Michaela Mihályi, David Štumpf, Jess Magee

Filmy sa premietajú v originálnych verziách s českými titulkami.

Program:
Bingo Ladies | Bingo Ladies

Irina Alexiu, 2019, 7 min.

Tri ženy sa stretávajú v bingo herni v južnom Londýne a debatujú o živote. Tento dokumentárny video portrét prekvapí rýdzymi konverzáciami, ktoré nám umožňujú nahliadnuť do jedného z ich spoločných popoludní. S osobitým prístupom hovoria otvorene o láske, mimozemšťanoch, smrti a papagájoch. Video portrét ako antropologická perspektíva prenikajúca do londýnskeho predmestia a subkultúry bingo herní.

Fuck You | Fuck You
Anette Sidor, 2018, 15 min.

Alice počas večierku s kamarátkami ukradne strap-on, pripínací penis, a rozhodne sa preveriť predstavy jej priateľa o dievčatách.

Čerešne | Trešnje | Cherries
Dubravka Turic, 2017, 29 min.

Rodinné napätie sa stupňuje v priebehu leta, ktoré malo byť pre malého Jakova bezstarostným. Séria udalostí, ktoré vyústia v tragédiu, vyvolajú v chlapcovi nie len emocionálnu revoltu voči dospelým, ale aj pocit viny.

All Inclusive | All Inclusive
Corina Schwingruber Ilic, 2018, 10 min.

Očarenie masovou zábavou na šírom mori.

SH_T HAPPENS | SH_T HAPPENS
Michaela Mihályi, David Štumpf, 2019, 13 min.

Vyčerpaný údržbár. Jeho frustrovaná manželka. Úplne deprimovaný jeleň. Ich vzájomné zúfalstvo ich dovedie k absurdným udalostiam, pretože sh_t happens.

What She Knew | What She Knew

Jess Magee, 2018, 2 min.

Adaptácia krátkej poviedky uznávanej americkej autorky a prekladateľky Lydie Davis, natočená na 16mm film. „What She Knew“ je film-jednohubka, noriaci sa do mysle mladej ženy vnímajúcej samu seba v interakcii s mužmi.

Dĺžka: 76 min

Odporúčame

cestovanie

Cestovateľské kino: Portugalsko

Ut 8.12.2020 / Dunaj˜
odporúčame!
festival

Sensorium 2020

12.6.2020 - 14.6.2020 / Bratislava
odporúčame!
koncert

Jarné jazzáky: Yussef Dayes - odložené na jún

Po 6.4.2020 / Ateliér Babylon
odporúčame!
letný festival

Festival Pohoda 2020

Pohoda sa tento rok koná od 9. do 11. júla. Na zozname zatiaľ pecky ako Stormzy, Thom Yorke, The Libertines, Lykke Li, FKA twigs...Viac
9.7.2020 - 11.7.2020 / Letisko Trenčín
odporúčame!