film

Film v Knižnici: Rodáci + "Kam ideš, Olegu?"

V rámci osláv výročia Nežnej revolúcie (November 89 v knižnici) sme pripravili aj výnimočnú udalosť: premietanie filmov v Karloveskej knižnici.

Táto akcia sa konala v minulosti

V rámci osláv výročia Nežnej revolúcie (November 89 v knižnici) sme pripravili aj výnimočnú udalosť: premietanie filmov v Karloveskej knižnici.Dva filmy, jeden stzredometrážny, jeden krátky, spája téma slobody a zodpovednosti za svoju minulosť.

Film Rodáci od režiséra Mária Homolku ukazuje Slovensko tesne po revolúcii, v dobre divokej expanzie, keď sa k moci dostal Vladimír Mečiar. Hovorí o úlohe jednotlivca v oslobodenej krajine.

Krátky študentský film Soni Balážovej Kam ideme, Olegu? nás zavedie do mysle a miest spomienok nedávno zosnulého Olega Pastiera, disidenta, básnika dobrého človeka a vydavateľa zakázaného samizdatu Fragmen.

Odporúčame

výstava

Výstava cez výklad

Diela šiestich renomovaných domácich autorov (Dorota Sadovská, Mária Švarbová, Ivan Csudai, Viktor Frešo, Vladimír Popovič) sú...Viac
7.12.2020 - 31.1.2021 / Art Books Coffee
odporúčame!
koncert

Korn

So 29.5.2021 / Axa Aréna NTC
odporúčame!
film

Corpus Christi (Božie telo) + Sh_t Happens

Ut 2.2.2021 / Kino Lumière - Kino doma (online)
odporúčame!
divadlo

Johanes Faust

Slovenské marionetové divadlo. Johanes Faust je nielen najznámejšou ale aj najobľúbenejšou hrou, ktorú po niekoľko storočí...Viac
So 30.1.2021 / Online
odporúčame!