film

Festival Azyl 2020 Awards / Live Stream

Medzinárodný Festival AZYL bude aj tento rok a vy si môžete udeľovanie cien vychutnať z pohodlia obývačky! Tento ročník festivalu sa premiérovo uskutoční ako online stream na webe denníku SME.

Táto akcia sa konala v minulosti

Súťaží sa tradične v troch kategóriách - minútové filmy, päťminútové filmy a videoklipy. Nesúťažná kategória bude slúžiť tak ako v minulých rokoch pre filmové diela, ktoré nespĺňajú časový limit a bude súčasťou premietaní pod názvom Best of Azyl.

Hlavnou cenou pre víťaza v kategórii videoklipov je 20 postprodukčných hodín pre svoje projekty v štúdiu HomeMedia Production. Kategória 1 a 5 minútových filmov je ocenená 500 eurovou poukážkou na nákup techniky v sieti iStores.

V minulom ročníku sa nám prihlásilo viac ako 250 filmov zo 40 krajín sveta a aktuálne sme toto číslo prekonali s počtom 445 prihlásených filmov zo 58 krajín sveta.

O víťazoch rozhoduje štvorčlenná odborná porota z krajín Vyšehradskej štvorky. Slovensko zastupuje scenáristka, dramaturgička a profesorka Filmovej a televíznej fakulty VŠMU Zuzana Gindl-Tatárová. Za Českú republiku bude rozhodovať producent a filmový kritik Filip Kršiak. Poľsko reprezentuje promotér kultúry Krzysztof Szienkiewicz a porotu uzatvára kameramanka Bettina Hejüsz z Maďarska.

Live Stream vo štvrtok o 19.00

Odporúčame

divadlo

Môj dobrý kamarát - zrušené

Skvelá francúzska komédia Erica Assousa spojí dva manželské páry v kolotoči nedorozumení, poloprávd a situácii, ktoré ak sa vás...Viac
Št 29.10.2020 / Štúdio L+S
odporúčame!
koncert

Semblant

So 20.3.2021 / Randal Club
odporúčame!
divadlo

Mutanti

St 28.10.2020 / GUnaGU
odporúčame!
divadlo

Horror Show

30.10.2020 - 7.11.2020 / Red Cat Cabaret Club
odporúčame!