film

Dozerať a trestať

Dokumentárne eseje Thea Anthonyho / All Light, Everywhere.

 

Táto akcia sa konala v minulosti

Po úspechu Anthonyho celovečerného debutu Rat film, ktorý mal premiéru na festivale v Locarne, vo svojom najnovšom filme pokračuje v esejistickom podaní témy systémov a technológií, ktoré zdanlivo objektívne pozorujú, v skutočnosti však diskriminujúco dozorujú.

Vzostup používania policajných telových kamier slúži Anthonymu ako východisko pre vytvorenie  kaleidoskopického portrétu našej spoločnej histórie kamier, zbraní, policajnej kontroly a spravodlivosti.

Začínajúc od 19. storočia, kedy vznikajúce umenie fotografie išlo ruka v ruke s kolonializmom a vývojom automatických zbraní až do sídla spoločnosti Axon, ktorá má takmer monopol na telové kamery pre políciu v Spojených štátoch, Anthony mapuje pohľad na vzťah medzi fotografovaním a násilím.

Jeho rozprávanie zahŕňa abstraktné skúmanie povahy vnímania a konkrétne príklady toho, ako sú obmedzenia vnímania využívané ako zbraň. All Light, Everywhere predstavuje toto autoritárske využívanie fotografie bez toho, aby stratilo zo zreteľa subverzívny potenciál média.

Réžia Theo Anthony, USA, 2021, 105 min., eng + eng titulky

vstupné: 4 € / 2 € zľavnené

Odporúčame

film

Kryštof

Št 7.7.2022 / Kino Lumière
odporúčame!
festival

Biela noc Bratislava 2022

Biela noc je medzinárodný festival súčasného umenia, ktorý prepája umenie a verejný priestor. Ukazuje naše mesto očami umelcov a...Viac
16.9.2022 - 18.9.2022 / Bratislava
odporúčame!
letný festival

Colours of Ostrava 2022

13.7.2022 - 16.7.2022 / Ostrava / Dolní Vítkovice
odporúčame!
divadlo

NeferNefer & Burlesque Show

Božská NeferNefer uvádza svoju Burlesque show. Zvodné vystúpenia rozkošných slečien sprevádza noblesa, humor, kvalitná hudba a...Viac
23.8.2022 - 22.9.2022 / Red Cat Cabaret Club
odporúčame!