film
prednáška / diskusia

Dokument na kolesách: Obrazy Gruzínska optikou Pauly Ďurinovej

Filmy, ktoré uvidíte sú filmovou poéziou o Gruzínsku, s ktorým je ich autorka intímne spätá.
Táto akcia sa konala v minulosti

Paula Ďurinová je mladá slovenská dokumentaristka, ktorá žije a tvorí v Berlíne. Vo svojej krátkometrážnej tvorbe a dlhodobom fotografickom výskume sa zaoberá súčasným Gruzínskom. Jej kontemplatívne vizuálne eseje pracujú s prirodzenou sémantikou zaznamenávaného priestoru a krajiny. Do popredia v nich vystupujú prvky každodennej reality cez symboliku urbánneho či rurálneho terénu - zachytená je tradíca i socialisitický odtlačok. V Ďurinovej filmoch je citeľný najmä observačný spôsob dokumentárneho záznamu, subtílna montáž autentických obrazov zámerne neponúka explicitné súvislosti. Jemnocitný obdiv ľudí, krajiny a vecí - dokumentárny obraz pozorovaného sveta - nie je znásilnený kontextom, čím sa vytvára akýsi spontánny humanistický mod zobrazenia.

Uvidíte dokopy 35 minútové pásmo zložené z filmov: Permanent Recreation (15 min.), Nikozi (6 min.), Passing (16 min.). Filmy budú uvedené s anglickými titulkami.

Po projekcii bude nasledovať diskusia s Paulou Ďurinovou.
Film uvedie a diskusiu moderuje Matej Sotník z Dokumentu na kolesách.

---------

Vstup je dobrovoľný
 

Akciu a všetky informácie o nej pridal na Citylife.sk priamo organizátor Batyskaf. Redakcia nezodpovedá za prípadné nepresnosti, chyby, a zmeny. Ak organizujete akciu, na Citylife.sk a Kidstown.sk ju môžete pridať na adrese pridaj.citylife.sk.

Odporúčame

koncert

The Brand New Heavies

Prďte si vypočuť všetko od jazzu, funku, až po RnB a elektronické experimenty. Túto príťažlivú zmes vám sprostredkuje anglická...Viac
St 18.11.2020 / Majestic music club
odporúčame!
film

Big Lebowski

Jeffrey Lebowski je „típek“ – kráľ flákačov amerického západného pobrežia.Viac
Ne 9.8.2020 / Areál hier Radosť Štrkovec
odporúčame!
divadlo

Meno

Po 24.8.2020 / Štúdio L+S
odporúčame!
divadlo

Horror Show

So 26.9.2020 / Red Cat Cabaret Club
odporúčame!