film

Degas: Vášeň pre dokonalosť

Putujte s nami z vynikajúcej výstavy v múzeu Fitzwilliam v Cambridge, ktorého rozsiahla zbierka Degasových diel je tou najreprezentatívnejšou v Británii, do ulíc Paríža.

Táto akcia sa konala v minulosti
Dátum premiéry:
11.12.2018, Ut


S exkluzívnym prístupom k rôznorodým vzácnym dielam, vypovedá tento film fascinujúci príbeh o snahách Degasa o dokonalosť a to ako experimentovaním s novými technikami, tak aj štúdiom starých majstrov.

Niekedy frustrovaný svojim vlastným zlyhaním, bol Degas vyčerpávaný obsesívnymi predstavami a poruchami zraku, ale jeho odhodlanie zachytiť každodenný život bolo zrejmé v každom ťahu, ktorý urobil. Mnohé Degasove kresby a plastiky, s ktorými nebol úplne spokojný, boli po celý čas jeho života uchovávané v súkromí. Teraz ich považujeme za jedny z najkrajších do detailu vypracovaných, expresívnych prác modernej éry. Prostredníctvom rozprávania priateľov a komentátorov a skrze Degasove listy, tento film odhaľuje oveľa komplexnejšie pravdu o jednom z najvplyvnejších francúzskych umelcov konca 19. storočia a umožňuje nám nahliadnuť do Degasovej umeleckej mysle.

Degas: Vášeň pre dokonalosť (Degas: Passion for Perfection), Anglicko, 2018, 85 min.
Réžia:
 Phil Grabsky, David Bickerstaff

Odporúčame

koncert

Plnka / Lonnie Holley (Jagjaguwar) / András Cséfalvay / Ink Midget

Lonnie Holley vystúpi vo Fuge!Viac
Ne 28.4.2019 / Fuga
odporúčame!
film

Súmrak

Dej sa odohráva v Budapešti na začiatku 20. storočia. Dráma sleduje dvadsaťročnú Irisz Leiter, ktorá prichádza do maďarského...Viac
Po 13.5.2019 / Kino Lumière
odporúčame!
prednáška / diskusia

Slovakia Going Zero Waste

Ne 7.4.2019 / Stará tržnica
od vás odporúčame!
standup / talkshow

Na stojáka live

Ut 9.4.2019 / Ateliér Babylon
odporúčame!