film

Dedičky

Film preskúmava vonkajší svet rovnako váhavo a opatrne ako svoju hrdinku a svoj pohľad zameriava na spoločenskú vrstvu, ktorá je odrezaná od reality a žije bez úvah o budúcnosti.
Táto akcia sa konala v minulosti

Chela a Chiquita sú spolu už veľmi dlho. Za tie spoločné roky si už zvykli na nemenné rozdelenie rolí. Extrovertná Chiquita riadi spoločný život a Chela len nerada opúšťa dom a najradšej zo všetkého maľuje. Finančné ťažkosti ich prinútia predať zdedený nábytok, ktorý má však pre nich veľkú citovú hodnotu. Keď je Chiquita pre dlhy uväznená, Chela náhle zostáva sama. Na starom aute začne ako taxikárka voziť staršie bohaté paničky v okolí. V tejto role stretáva dcéru jednej z nich – mladú a sebavedomú Angy. Toto stretnutie vyláka pasívnu Chelu z ochrannej škrupinky a pomôže jej objaviť svoje túžby. Film preskúmava vonkajší svet rovnako váhavo a opatrne ako svoju hrdinku a svoj pohľad zameriava na spoločenskú vrstvu, ktorá je odrezaná od reality a žije bez úvah o budúcnosti. Keď však Chela navštívi svoju priateľku vo väzení, obraz životných podmienok v Paraguaji získava úplne iné obrysy.

Dedičky (Las Herederas), PY / DE / BR / UY / NO / FR, 2018, 95 min.
Réžia:
Marcelo Martinessi
Hrajú: Ana Brun, Margarita Irun, Ana Ivanova

+15

Film na Čsfd.cz

Odporúčame

standup / talkshow

Pančlajn

St 12.6.2019 / Dunaj˜
odporúčame!
burza / blšák

Burza starožitností Červený Kameň

Burza starožitností pre všetkých, ktorí si chcú krášliť byt, dom alebo záhradu nejakým starožitným kúskom.Viac
8.6.2019 - 22.6.2019 / Hrad Červený kameň SNM
odporúčame!
koncert

Viva Musica!: Janoska Ensemble

Svetoznáme zoskupenie Janoska Ensemble uvedie v slovenskej premiére nový projekt Revolution.Viac
Št 27.6.2019 / Stará tržnica
odporúčame!
koncert

Apparat (D)

Do nášho mesta sa vráti výrazná postava európskej elektronickej scény - Sascha Ring alias Apparat. Nemecký producent vydáva 22...Viac
Pi 21.6.2019 / Majestic music club
odporúčame!