film

Leto pod Palmou: Best of Azyl 2019

Festival AZYL je medzinárodný online festival 1 a 5 minútových filmov a videoklipov. V rámci Leta pod Palmou vás pozývame na premietanie víťazných snímok jednotlivých kategórií posledného ročníka.
Táto akcia sa konala v minulosti

1 minútové filmy:
1 – 0 / r. Saman Hosseinpuor
Holič začal strihať chlapcovi vlasy počas pozerania futbalového zápasu. Televízia a futbal sú však priveľkým lákadlom pre chlapca, ktorý má teraz nehybne sedieť pred zrkadlom.

Abstracts / r. Antónia bisová
Krátky minútový film o abstraktných a svetelných javoch, ktoré sú často prehliadané v našom rýchlom svete bez povšimnutia. Uhádnete, aké zaujímavé predmety a javy sa vyskytujú v týchto záberoch?

Bite and smile / r. Elise bauman, leah doz
Film pôvodne inšpirovaný osobnou skúsenosťou spoluautorky, ktorej na konkurze do reklamy na reštauráciu s rýchlym občerstvením povedali aby nehýbala čeľusťou pri prežúvaní, lebo to nevyzerá dobre na kamere. Tieto požiadavky môžu rozčúľIť človeka až do nepríčetnej rebélie.

See beyond / r. George dorobantu
Krátka mestská vizuálna báseň, odohrávajúca sa v bukurešti, hlavnom meste rumunska. Poza husté steny ľudskej existencie, rovno pod povrchom komunikačnej magmy, v úrovni očí čaká stará duša človeka.

Finding lines / r. Mattias larson
Skateboardista smeruje svoje linajky cez pravouhlú krajinu. Preskúmava vzory a tvary, ktoré po sebe zanechal človek.

Sorry / r. Aitor marín correcher
Príbeh muža, ktorý sa rozišiel s priateľkou pred nejakou dobou. Žije na samote v prírode a dni si kráti prechádzkami so svojím psom. Čas od času sa mu zvláštnym spôsobom donesu o jeho bývalej nejaké správy.

Match point / r. Jennifer tran
Animovaný film o nekonvenčnom a intenzívnom poslednom kole stolného tenisu, v ktorom začína situácia naberať nečakaný spád. Porazený dostane víťaznú cenu.

The last cigarette on earth: a steampunk adventure / r. Matic grgic
Vo svete paralelnej budúcnosti, kde lietajúce lokomotívy a mechanické helikoptérové kone zapĺňajú nebo a mesiac je obrovská skládka odpadu, ktorú drží v obehu parná sila. Niekde v tomto veľkom steampunkovom svete začína malý pribeh o poslednej cigarete na zemi.

A river flows / r. Cristina garcía zarzosa
Sen vo sne. Zobudenie sa do známej reality, ale objavujúc, že niečo z toho miesta sa vo vašej mysli rozvíja okolo vás a konektor je zhmotnený vo vláknach farieb. Poetický film o dievčati a sochách.

In the room / r. Paul bedarev
Krátky experimentálny horror v ktorom matka a jej dcéry vykonávajú podivný rituál nad spiacim synom.


5 minútové filmy:
Roadside / r. Jakob owens and ryan alexander
Uprostred ničoho popri zaprášenej ceste kráča zranená žena. Keď jej autom zastaví muž, odmieta s ním nastúpiť do auta, nemá však veľmi na výber. Krátky thriller v jedinom zábere.

Mlčanie / r. Katarína jonisová
Existenciálne ladený snímok o predaji vianočných kaprov. Dokumentárna kamera až naturalisticky sleduje smutnú cestu rýb v predajnom priemysle.

7a+ / r. Julia ruszczyńskapola má len 10 rokov a jej vášňou je lezenie. Každý deň absolvuje tažké tréningy, niekedy aj so slzami, ale pocit zdolaného cieľa jej stojí za všetku námahu. Zdolá však svojho najväčšieho oponenta?

The last embrace / r. Saman hosseinpuor
Dievčatko chce ukázať svoju kresbu členom rodiny, tí su však zaneprázdnení so svojimi mobilnými telefónmi a počítačovými hrami.

The night beyond / r. Santiago bazán
Hlbolký pohľad na tri nešťastné udalosti v živote ženy. Hraný snímok na jeden záber atmosfericky zobrazuje problematiku prostitúcie v bezprízorných uliciach číny.

Like and follow / r. Fme team fme team r. Tobias schlage, brent forrest
Keď dieťa začne prejavovať záujem o skutočný svet, je na jeho manipulatívnom smartfóne, aby dostal jeho pozornosť naspäť kam patrí. Animovaná komediálna snímka o virtuálnej hmle, ktorá nás oberá o realitu.

Peas. Industrial symphony in four movements / r. Fran gas
Animovaná surealistická cesta sleduje proces designu, výroby, reklamy a konzumácie obyčajnej plechovky hrášku. Portrét bizarných postavičiek zapojených v tomto konzumnom procese.

Arcanus / r. Fernando ruiz
Čo sa stane, keď všetko čo berieme ako samozrejmosť nie je také, ako sa zdá? Niekedy sa stane, že aj keď veríme v bezpečie vlastného domova, môže sa z neho stať desivá pasca bez úniknu.

If you never answered x / r. Daniel mckee
Krátky film sledujúci aktivitu telefónu strateného človeka. “ak si nikdy neodpovedal x” skúma tému komunikácie v 21. Storočí cez hranol notifikácií objavujúcich sa na telefónnych obrazovkách.

The gift / r. Roman valent
Hudobný film o komplikovanom vzťahu medzi otcom a synom, ktorý sa snažia nájsť si k sebe cestu.


Videoklipy:
I'm not – pablo nouvelle / r. Andrea schneider
Cover me – kroki / r. Dorota piskor, tomek ślesicki
Canada – tomasz mreńca / r. Marek leszczewski
Vampire sushi
The wilderness – čo s tým hnevom?
Go go go – gleb
Démoni – paulie garand & kenny rough (ft. Roseck, maniak, mc gey)
The boudoir – david latreille
Yesterday's wake – son lux
Beauty fall – antoine ronzon

---

Vstup je voľný

Odporúčame

koncert

Árstíðir (IS)

Formácia Árstídir sa svojou tvorbou sa radí do nezameniteľnej skupiny islandskej hudobnej scény, ktorú charakterizujú zasnené...Viac
Št 19.12.2019 / Kulturák
odporúčame!
iná akcia

Dobrý trh na Panenskej a Podjavorinskej

Dobrý trh sa 15. septembra znova vráti tam, kde sa uskutočnil vôbec poprvýkrát, do susedstva Panenskej ulice. Okrem kvalitných...Viac
Ne 15.9.2019 / Bratislava
odporúčame!
výstava

Dyktát Bruselu: náučná výstava o Európskej únii

1.5.2019 - 31.8.2019 / Nová Cvernovka
odporúčame!
party

Junction presents Buttechno /RU

Pi 20.9.2019 / Fuga
odporúčame!