Blogy:
Prečítajte si náš blog o Týždni slovenského filmu
Prehliadku Týždeň slovenského filmu otvorí v exkluzívnej slovenskej predpremiére Atlas vtákov
Program:
pondelok 4. apríla
10.00 K2 + kino-doma Jelena Paštéková – Medzi literatúrou a filmom, seminár, 180′
Seminár venovaný vedeckej práci Jeleny Paštékovej, laureátky Ceny Petra Mihálika za rok 2021, sa zameria predovšetkým na vybrané témy a črty jej bádania v oblasti literatúry a kinematografie.
moderátor: Martin Kaňuch
hostia: Zora Prušková, Katarína Mišíková, Peter Zajac, Martin Ciel, Ivana Taranenková, Jana Dudková, Pavol Matejovič, Jana Wild
K2 + kino-doma
14.00 K2 + kino-doma Pišta. Interdisciplinárny seminár o tvorbe Petra Pišťank, • 240′
Seminár zameraný na Pišťankovo dielo predovšetkým v kontexte jeho tranzície do filmovej či divadelnej formy. V konfrontácii ponúkne pohľady literárnych historikov, filmových vedcov, divadelnej dramaturgičky, ale aj hudobného historika a odborníka na komiks.
moderátor: Václav Macek
hostia: Peter Darovec, Peter Zajac, Matej Ambroš, Adam Gazdič, Zuzana Goleinová, Miriam Kičiňová, Zoltán Rédey, Peter Ulman, Peter Karpinský, Marian Jaslovský
počas seminára sa uskutočnia:
15.30 Prezentácia a krst 3DVD Peter Pišťanek a film
17.00 Prezentácia a krst zborníka Martin Slivka, muž, ktorý sadil stromy
---
19.00, K2 Atlas vtákov, Olmo Omerzu, 2021, 90′
---
utorok 5. apríla
17.50, K4 Predtuchy, Viačeslav Kryštofovyč, 2019, 90′
18.00, K1 Zátopek, David Ondříček , 2021, 130′
18.10, K2 film podľa výberu držiteľky Ceny Petra Mihálika:
Posledný autoportrét, Marek Kuboš, 2018, 72′
19.50, K2 Žaby bez jazyka, Mira Fornay, 2019, 116′
20.00, K4 Chyby, Jan Prušinovský , 2021, 99′
20.20, K3 Na značky!, Mária Pinčíková, 2021, 79′
20.30, K1Rivers of Babylon, Vladimír Balco, 1998, 102′
---
streda 6. apríla
13.00, K2 + kino-doma Panel o slovenskom dokumentárnom filme 2021, 180′
Kritické zhodnotenie domácej tvorby minulého roka.
moderátorka: Jelena Paštéková
hostia: Alexandra Gabrižová, Andrea Slováková
diskusia
17.00, K4 filmy podľa výberu držiteľa Ceny Pavla Branka
Nora sa mi páči, Aramisova, 2009, 12′
Hotel Úsvit, Mária Rumanová, 2016, 48′
18.00, K2, Anketa Film.sk – slovenský film storočia, diskusia 120′
Mesačník o filmovom dianí na Slovensku Film.sk vyhlásil na sklonku minulého roka anketu Film.sk – slovenský film storočia. Anketa bola vyvrcholením aktivít venovaných storočnici slovenskej kinematografie, ktorú sme si vlani pripomínali pri príležitosti stého výročia vzniku od nášho prvého dlhometrážneho hraného filmu Jánošík (1921) Jaroslava Siakeľa. Diskusie k ankete sa zúčastnia hodnotitelia i tvorcovia filmov, ktoré sa umiestnili v Top 20.
moderátor: Michal Havran
hostia: Peter Dubecký, Dušan Hanák, Petra Hanáková, Peter Kerekes, Matej Sotník
18.30, K4 Každá minúta života, Erika Hníková, 2021, 80′
20.15, K3 322, Dušan Hanák, 1969, 94′
20.30, K2 Neviditeľná, Maia Martiniak, 2020, 87′
20.45, K4 Biela na bielej, Viera Čákanyová, 2020, 74′
---
štvrtok 7. apríla
13.00, K2 + kino-doma, Panel o slovenskom hranom filme 202, 180′
Kritické zhodnotenie domácej tvorby minulého roka.
moderátorka: Jelena Paštéková
hostia: Roberta Tóthová, Emília Kincelová
diskusia
16.10, K2 Ako som sa stala partizánkou, Vera Lacková, 2021, 90′
18.00, K2 Známi neznámi, Zuzana Marianková, 2021, 95′
18.40, K4 Pásmo animovaných filmov, rôzni, 2019 – 2021, 84′:
Bolo raz jedno more..., Joanna Kożuch, 2021, 17′
Milý tati, Diana Cam Van Nguyen, 2021, 13′
Miro jilo, Dávid Popovič, 2021, 11′
Cez palubu!, Filip Pošivač, Barbora Valecká, 2019, 12′
On the Hill, Lukáš Ďurica, Juraj Mäsiar, 2020, 9′
Veľká mláka – epizóda zo seriálu Websterovci, Katarína Kerekesová, 2020, 12′
The Gods, Lukáš Jankovčín, Tomáš Hotový, 2021, 2′
Nôž, Timotej Lukovič, 2021, 5′
Prezident Lourajder – Osud, Matej Mihályi, 2021, 4′
---
20.10, K2 Krajina ve stínu, Bohdan Sláma , 2020, 135′
20.20, K3 Rekonstrukce okupace, Jan Šikl, 2021, 100′
20.30, K4 Moja afganská rodina, Michaela Pavlátová, 2021, 80′
---
piatok 8. apríla
13.00, K2 + kino-doma, Panel o slovenskom animovanom filme 2021, 180′
Kritické zhodnotenie domácej tvorby minulého roka.
moderátorka: Jelena Paštéková
hostia: Jakub Spevák, Eva Šošková
diskusia
16.00, K2 To ta monarchia, Vladislava Sárkány, 2020, 80′
17.00, K4 Komúna, Jakub Julény, 2020, 82′
18.10, K2 Správa, Peter Bebjak , 2020, 94′
19.00, K4 Everest - najťažšia cesta, Pavol Barabáš, 2020, 52′
20.00, K2 Peter Bebjak – Multižánrová filmová i seriálová tvorba, diskusia, 90′
Režisér Peter Bebjak je v súčasnosti jedným z najproduktívnejších slovenských filmových i televíznych tvorcov. Diskusia s ním bude venovaná predovšetkým žánrovej rôznorodosti jeho tvorby vrátane seriálovej produkcie, uskutoční sa po projekcii filmu Správa.
moderátor: Peter Gašparík
20.20, K4 Jak Bůh hledal Karla, Vít Klusák, Filip Remunda, 2020, 97′
---
sobota 9. apríla
15.00, K2 Myši patria do neba, Jan Bubeníček, Denisa Grimmová, 2021, 87′ (inkluzívne kino pre deti)
Inkluzívne kino pre deti
Česko / Francúzsko / Poľsko / Slovensko, 2021
réžia: Jan Bubeníček, Denisa Grimmová
animovaný rodinný film
17.00, K2 Čiary, Barbora Sliepková, 2021, 80′
18.30, K3 Láska pod kapotou, Miro Remo, 2021, 85′
18.45, K2 Architekt drsnej poetiky, Ladislav Kaboš, 2021, 70′
20.10, K4 The Sailor, Lucia Kašová, 2021, 79′
20.20, K3 Iná svorka, Hajni Kis, 2021, 98′
20.30, K2 Služobníci, Ivan Ostrochovský, 2020, 80′
---
nedeľa 10. apríla
15.30, K2, Filmový kabinet deťom, filmy + workshop, 120′
Filmový kabinet deťom pre malých divákov aj ich rodičov ponúkne zaujímavé informácie o animácii, predstaví slovenské animované príbehy – Miro Jilo, Cez palubu!, časti Povodeň a Zemetrasenie zo seriálu Tresky plesky a diely S empatiou a O senioroch zo seriálu Chochmesovci – a zabaví deti na tvorivom workshope.
18.00, K4, Martin a tajomstvo lesa, Petr Oukropec, 2021, 82′ (týždeň slovenského filmu deťom)
Česko / Slovensko / Nemecko, 2021
réžia: Petr Oukropec
rodinný film
16.00, K3 Smečka, Tomáš Polenský, 2020, 95′
16.30, K4 Očista, Zuzana Piussi, 2021, 75′
17.45, K2 Muž so zajačími ušami, Martin Šulík, 2020, 104′
19.50, K4 Raj na zemi, Jaro Vojtek, 2019, 78′
20.00, K3 Ubal a zmizni, Adam Hobzik , 2021, 99′
20.10, K2 Cenzorka, Peter Kerekes, 2021, 90′
---
Nezabudnite hlasovať o Divácku cenu Týždňa slovenského filmu
---
Všetky projekcie sa uskutočnia v Kine Lumière – kine Slovenského filmového ústavu.
Vstupné na filmy: 3 / 2* / 1** €
Vstupné na filmy Atlas vtákov: 5 /4* / 3** €
Vstupné na sprievodné podujatia: vstup voľný
*preukaz FK, ZŤP, seniori / **karta Lumierka