festival
vážna hudba

Orfeus 2024 - študentský festival súčasnej hudby

Festival Orfeus už 23 rokov prezentuje tvorbu talentovaných študentov Katedry skladby a dirigovania HTF VŠMU a hostí. Cieľom festivalu je podporiť rozvoj tvorby súčasnej hudby a poskytnúť skladateľom príležitosť premiérového uvedenia svojich skladieb v kreatívnom a inšpiratívnom prostredí, kde môžu získať spätnú väzbu od svojich kolegov a poslucháčskej verejnosti.
Táto akcia sa konala v minulosti

Festival prinesie 4 hudobne a žánrovo rozmanité koncertné večery, prvým z nich bude otvárací koncert Orfeus Chamber, na ktorom sa predstaví mladá tvorba popretkávaná dielami velikánov v podaní VŠMU Modern Ensemble pod taktovkov talentovaného študenta dirigovania Kena-Wassima Ubukatu.

Festival pokračuje koncertom Orfeus Voices, ktorý prinesie čerstvú vokálnu, študentskú tvorbu v interpretácii festivalového speváckeho zboru Orfeus Voices s umeleckým vedením zbormajsterky Zuzany Buchovej Holičkovej.

Tretím večerom budú znieť pestré fúzie žánrov a štýlov z pera študentov, ktorí sa odvážili opoustiť vody vážnej hudby na koncerte Orfeus Fusion v podaní fusion jazz band Martina Štefánika.

Vyvrcholením festivalu bude už tradične večer venovaný elektroakustickej a multimediálnej tvorbe Orfeus Elektroakustik, na ktorom budú dominovať decibely, vizuály a nevšedné zvukové svety. Večer taktiež prinesie ukážky zo študentskej mediálnej tvorby a predstaví sa nová, slovenská sci-fi počítačová hra z hudobného prostredia ku ktorej študenti skladby pripravili hudbu a sounddesign.

---

20. mája 19:00 Orfeus Chamber KS Dvorana

21. mája 19:00 Orfeus Voices KS Dvorana

22. mája 21:00 Orfeus Fusion KS Dvorana

24. mája 19:00 Orfeus Elektroakustik  A4 – priestor pre súčasnú kultúru
 

Vstup je voľný

Odporúčame

divadlo

FolkLab uvádza: PATRÓN

Umelecko-vzdelávacia platforma FolkLab (Folkórne laboratórium) pozýva na premiéru novej hudobno-pohybovej inscenácie PATRÓN.Viac
Ut 18.6.2024 / Tanečné divadlo Ifjú Szivek, Mostová 8
odporúčame!
koncert

BJD 2024: GoGo Penguin

So 19.10.2024 / A4 Studio, Trnavská cesta 49
odporúčame!
vážna hudba

Hudba dneška v SNG 47 v Dvorane VŠMU

VENI ensemble je od začiatku svojej existencie istým spôsobom viac platformou, na ktorej sa zo symbiózy „radikálnych“ skladateľov...Viac
Ut 18.6.2024 / Koncertná sieň Dvorana
odporúčame!
festival

Bratislava Tango Festival

Tango Argentino v súčasnosti už nie je neznámy pojem ani na Slovensku. Tancovať argentínske tango v Bratislave (alebo inom meste...Viac
26.9.2024 - 29.9.2024 / Bratislava
odporúčame!