festival
iná akcia
literárna akcia
trh / gastro

Bratislavský knižný trh

Obľúbený sobotný trh pred Starou Tržnicou ovládnu 18. júla knihy. Bratislavský knižný festival (BRaK) pozýva na letné pop-up podujatie Bratislavský knižný trh na námestie Nežnej revolúcie. Konať sa bude v rámci obľúbených tradičných trhov a doplní tak štandardnú ponuku o kvalitnú porciu literatúry a krásnych knižiek doplnenú bohatým kultúrnym programom pre deti aj dospelých.
odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti

“Bratislavský knižný trh je pop-up k pripravovanému siedmemu ročníku Bratislavského knižného festivalu, ktorý sa bude konať od 13. - 16. 9.2020 v Novej Cvernovke. Zároveň je pilotným ročníkom trhov, z ktorých by sme chceli vybudovať pravidelnú tradíciu. Máme pocit, že v Bratislave nám totiž chýba poriadny knižný trh pre malé vydavateľstvá. Spojením so Starou tržnicou a využitím miesta, ktoré je s trhovou tradíciou späté historicky, ponúkame podujatie, ktoré má potenciál rozrastať sa a opakovať každoročne.” František Malík, riaditeľ Bratislavského knižného festivalu.

Príďte podporiť malé slovenské nezávislé knižné vydavateľstvá! Váš nákup vám spríjemní aj bohatý sprievodný program, napríklad detské bábkové predstavenie Tajomstvo oceánu Divadla SpozaVoza, alebo DJ Samurai a DJ Tuzex.

Michal Hvorecký bude moderovať diskusiu s hosťkami Barbarou Sigmundovou a Gabrielou Magovou (OZ Doslov) zameranou na tému prekladateľstva. Laco Kerata bude hosťom obľúbeného literárneho formátu Čau o piatej, v ktorom bude čítať zo svojich kníh s autogramiádou. Program sa ukončí koncertom mladej slovenskej popovej kapely LUIS.

Vstup na podujatie je voľný.

Bratislavský knižný trh bude trvať od 9:00 - 19:00 hod.

Odporúčame

výstava

Martin Benka

1.1.2021 - 30.9.2022 / Historické múzeum SNM
odporúčame!
party

Hochspannung! w/ Salome (Herrensauna/Berlin) - odložené

Pi 10.12.2021 / Fuga
odporúčame!
film

Paralelné matky

Pi 17.12.2021 / Kino Nostalgia
odporúčame!
film

Francúzska depeša Liberty, Kansas, Evening Sun

Milostný dopis novinárom odohrávajúci sa v detašovanej redakcii amerických novín vo fiktívnom francúzskom meste 20. storočia,...Viac
Št 16.12.2021 / Kino Nostalgia
odporúčame!