divadlo

Veci čo sa dejú

Pri príležitosti 100. Výročia vzniku prvej Československej republiky predstavil Folklórny súbor Hornád folklórny muzikál Veci čo sa dejú. Odpremiérovaný bol v apríli minulého roka na doskách štátneho divadla v Košiciach k 55.výročiu založenia súboru.

Táto akcia sa konala v minulosti


Toto tanečné divadlo z dielne speváka, tanečníka, choreografa a umeleckého vedúceho súboru - Štefana Šteca poukazuje na príbeh dvoch Rusínov v povojnovom období a ich životy ovplyvnené optáciou - vysídľovaním Rusínov zo Slovenska na odľahlé oblasti Ukrajiny.

Program tiež poukazuje aj na stratu identity, migráciu, globalizáciu a iné faktory a veci, ktoré sa diali v minulosti a v modifikovaných podobách sa dejú aj dnes.

-----

Vstup: 20€

 

 

Akciu a všetky informácie o nej pridal na Citylife.sk priamo organizátor Folklórny súbor Hornád. Redakcia nezodpovedá za prípadné nepresnosti, chyby, a zmeny. Ak organizujete akciu, na Citylife.sk a Kidstown.sk ju môžete pridať na adrese pridaj.citylife.sk.

Odporúčame

koncert

Tom Jones

Sir Tom Jones sa po štyroch rokoch vracia na Slovensko!Viac
Št 20.6.2019 / Axa Aréna NTC
odporúčame!
letný festival

Hviezdne noci 2019

4-dňový mestský festival Hviezdne noci sa koná v meste Bytča a ponúka priehršť rôznych druhov umenia v impozantných...Viac
15.8.2019 - 18.8.2019 / Bytča
odporúčame!
letný festival

Zvuk for Štiavnica 2019

20.6.2019 - 23.6.2019 / Banská Štiavnica
odporúčame!
party

SIGNAll_FM Sound w. Makoto (JP)

Pi 31.5.2019 / Nu Spirit Bar
odporúčame!