divadlo

Un/dress Moving Painting

Prirodzený spôsob obliekania a vyzliekania sa, úloha ženského oblečenia a tela v modernej spoločnosti sa stali námetom pre predstavenie, ktoré je založené na spojení tela a odevu, vďaka ktorému vzniká pohyblivý obraz.

18.10.2020, Ne

UN/DRESS  | pohyblivá maľba je metaforické predstavenie, ktoré vychádza zo spojenia tela a objektu do pohyblivého obrazu. Zameriava sa na skúmanie zmien a migráciu tkaniny a prirodzený proces obliekania a vyzliekania. Choreografia skúma úlohu ženského oblečenia a tela v modernej spoločnosti. Telo je prítomné a súčasne absentuje, je centrálnym zjednocujúcim bodom, úžinou, ktorá spája, presýpacími hodinami času, zvýrazňuje horizont a naznačuje prechod. Prítomnosť pásov látky v pruskej modrej prináša presnosť, pravidelnosť, smerovanie a dimenziu a súčasne určuje správanie pri dosahovaní cieľa.

Predstavenie bolo vybrané na platformu NID 2019.

Masako Matsushita

Nezávislá tanečníčka a choreografka s talianskym a japonským pôvodom vyrástla v Pesare, kde sa začala venovať tancu. V roku 2008 absolvovala kurz tanečného divadla na škole Paula Grassiho v Miláne. Študovala na Trinity Laban Conservatoire of Music and Dance v Londýne, kde získala titul bakalár. Ako tanečníčka spolupracovala s duom Curandi Katz na predstavení Resist Everywhere, Masako, ktoré malo premiéru na festivale Drodesera v júli 2015. S nórskou choreografkou Ingvild Isaksen spolupracovala na diele Veggimellom, ktoré malo premiéru na Scenhuset Oslo vo februári 2015 a na People, ktoré bolo v rokoch 2013 až 2015 prezentované na festivaloch Ravnedans, Dans5, Mind the Gap, Hangart Fest, Sanafest, I n& Off a Norlys. Spolupracovala tiež s rakúskou choreografkou Corneliou Voglmayr na diele Sonata in 3 Movements, ktoré pozvali na festival La Becquée v roku 2013 a s nórskou autorkou a choreografkou Janne Camille Lyster na diele Adaptationas Choreography, ktoré malo premiéru na Ravnedans v júli 2015. V rokoch 2012 a 2013 pracovala s Josiahom Mc Elhenym na Interactions of an Abstract Bodypre galériu White Cube v Londýne, s Jeremy Nelsonom na City of London Festival, LeonieNadler v ThePlace, Londýn, RachelLopez de la Nieta na City of London Festival, Matteom Fargionom a Marie Gabrielle Rotie v Bonnie Bird Theatre, Susan Sentler v Somerset House, Londýn. Svoju vlastnú tvorbu prezentovala na festivaloch ako In&Off Danza inscena v Taliansku, Crash Festival UK, Neu/Now Festival2012 online a 2013 live a Its Festival v Holandsku, Armunia, Festival Aperto, Festival Ammutinamenti, Hangart Fest IX-X-XI roč., Civitanova Danza 2.0 v Taliansku, Revnedans a Sanafest v Nórsku.

Masako je spoluzakladateľkou galérie 4bid v Amsterdame. Choreografiu UN/DRESS vybrali na taliansku tanečnú platformu v roku 2019. Masako je súčasťou dvoch medzinárodných projektov, Dancing Museum 2 – The Democracy of Being, ktorú podporuje CSC Centro per la Scena Contemporanea spoločne s Arte Sella, Fondazione Fitcarralo a Univerzita  CA´ Foscari v Benátkach a Museum of Human E-Motion.

Choreografia: Masako Marsushita

Program festivalu Bratislava v pohybe

---------

Vstup: 12€

Odporúčame

koncert

Radian (AT), Matúš Wiedermann, мʌvʌ

Rakúska hudobná trojka Radian pripraví skvelú elektro noc v A4ke. Vystúpi aj Matúľ Wiedermann a tešiť sa môžete aj na live debut...Viac
Ut 29.9.2020 / A4 - priestor súčasnej kultúry
odporúčame!
výstava

Senior Karol Rosmány vystavuje

10.9.2020 - 4.11.2020 / Galéria dizajnu Satelit
odporúčame!
film

Raoul Taburin + predfilm: Tandemista

Ak sa niekto vyzná v bicykloch tak je to Raoul Taburin. Opravár a dodávateľ bicyklov v krásnom mestečku Saint Céron na juhu...Viac
St 7.10.2020 / Kino Lumière
odporúčame!
výstava

Martin Benka

1.1.2020 - 31.12.2020 / Historické múzeum SNM
odporúčame!