divadlo

Trestajúci zločin

Adaptácia novely Trestajúci zločin, ktorú pripravila pre Divadlo Malá scéna STU Viki Janoušková, získala hlavnú cenu Litfondu za dramatický text v roku 2017.

Táto akcia sa konala v minulosti
Dátum premiéry:
10.11.2018, So

Príbeh Ondreja, typografa, ktorému nedovolili skončiť strednú školu, skončil vo väzení a právnika, ktorého urobili strážcom ľudských zlyhaní.  Inscenácia je príbehom človeka, ktorý, napriek väzeniu, fyzickému strádaniu a kaličeniu, napriek okoliu, ktoré týraním nielen  jeho telo a  zabíjalo jeho dušu, neprestal hľadať silu a spôsob jako sa pohnúť ďalej. Rozpomínanie archivára, poznamenaného nespravodlivými obvineniami v 50.rokoch komunistickej totality, ktorý stratil počas krutého väznenia vo Valdiciach nielen najkrajšie roky mladosti, ale aj zdravie a prežíva dnešné prudké premeny s hlbokou skepsou, je viac ako psychologickou sondou do jedného zmareného ľudského života. Sugestívne Johanidesovo rozprávanie v majstrovskom podaní Dušana Jamricha, drží diváka v napätí od prvej do poslednej vety. 

Ján Johanides: Trestajúci zločin
Réžia:
Štefan Korenči
Hrajú: Dušan Jamrich

Dĺžka predstavenia: 80 min. bez prestávky

-----

Vstup: 9€ / 5€

Odporúčame

koncert

Dan Bárta & Robert Balzar Trio

Dan Bárta spieva jazz a jazzové coververzie aj popových štandardov s fantastickým triom Roberta Balzara.Viac
Št 30.7.2020 / .klub pod lampou
odporúčame!
koncert

Semblant

Pi 25.9.2020 / Randal Club
odporúčame!
film

Parazit (čiernobiela verzia)

Pi 10.7.2020 / Kino Lumière
odporúčame!
film

Amarcord

Amarcord (Amarcord), Francúzsko / Taliansko, 1973, 127 min. Felliniho autobiografický film Amarcord sa odohráva v Rimini. Réžia:...Viac
St 5.8.2020 / Kino Lumière
odporúčame!