divadlo

SĽUK: Genezis

SĽUK novým projektom Genezis prináša na scénu hudobno-tanečné predstavenie, obohatené spektakulárnou videoprojekciou, ktoré ponúka odľahčený pohľad na morálny imperatív knihy Genezis.

odporúčame!
04.05.2017, Št

Kniha Genezis  predstavuje  jeden z najvýznamnejších textov židovského Tanachu a kresťanského Starého zákona. Okrem religióznych kontextov sa stali postavy a príbehy  z tohto fragmentu Biblie dôležitým inšpiračným zdrojom pre umeleckú tvorbu.

Pri príprave tejto inscenácie sa tvorcovia zamerali najmä na dve kľúčové témy z knihy Genezis. Prvou je samotný akt tvorby, pri ktorom metaforicky vnímame paralely medzi stvorením sveta a tvorbou umeleckého diela. Druhou témou je aktuálnosť mravného posolstva pre súčasnú dobu.

SĽUK týmto novým projektom prináša na scénu hudobno-tanečné predstavenie, obohatené spektakulárnou videoprojekciou, ktoré ponúka odľahčený pohľad na morálny imperatív knihy Genezis. V hudobnom spracovaní, choreografiách, v textoch, v projekcii, scéne i v kostýmoch sa tvorcovia síce zamerali na súčasné inscenačné postupy, ale na scéne je ich štylizované spojenie s tradičnou ľudovou kultúrou zjavné.

Dramaturgia SĽUK-u uvedením diela Genezis  obohatila nielen repertoár tohto telesa o ďalší opus, ale naznačila ďalšie štylistické možnosti a presahy ľudového tanca a ľudovej hudby smerom k súčasnej umeleckej tvorbe a k novým médiám.

Dĺžka podujatia: 90 minút

Námet a scenár: Juraj Hamar
Réžia: Juraj Nvota
Hudba: Stano Palúch
Choreografia: Laco Cmorej
Hrajú: tanečný súbor a spevácka skupina SĽUK-u

 

Odporúčame

koncert

Sims (US) a Modré hory

Po 10.4.2017 / Fuga
odporúčame!
koncert

N.O.H.A. (Noise Of Human Art)

Pi 28.4.2017 / Dunaj˜
odporúčame!
divadlo

Zdanlivo slepá ulička

Inscenácia v neopakovateľnom humorno-poetickom duchu a cítení režisérky Viery Dubačovej, v podaní hereckej dvojice Judita Hansman...Viac
Po 24.4.2017 / Ticho a spol.
odporúčame!
divadlo

Eurokontext.sk

Ani v roku 2017 nebude chýbať madzinárodný divadelný festival Eurokontext.sk, organizovaný na Slovensku spoluprácou Opery a...Viac
10.6.2017 - 20.6.2017 / Slovenské národné divadlo - Činohra
odporúčame!