divadlo

Šest příběhů o vzniku a zániku

"Čo sa stane, keď sa ľudská výnimočnosť a obmezený individualizmus, ktoré nám západná filozofia a politicka ekonómia neustále omieľajú, stanú nepredstaviteľnými vo vedách čí už prírodných alebo sociálnych?"
Donna Haraway, Staying with the Trouble.

Táto akcia sa konala v minulosti


Batyskaf vás pozýva na večer venovaný rozprávaniu príbehov, ktoré do svojho stredu neumiestňujú indivíduum, a už vôbec nie človeka, ale život. Život bujnejúci, rastúci, mutujúci, nomádsky či domestikovaný, prírodný či spoločenský. Večer venovaný rozprávaniu príbehov, ktoré spája jediná linka – namiesto objektu je dôraz kladený na proces, namiesto jedinca na systém. Namiesto času ľudského skúma čas geologický, bunečný, čas systémov, čas konca.

Šesť príbehov, akási do seba zacyklená kozmogónia faktov, ktorých mytopoetickosť je založená na silách gravitácie, koevolúcie, molekulárnej dynamiky a bunečného delenia. Scénický koncert založený na princípoch storytellingu je výsledkom práce týmu vedeného režisérom Petrom Gondom.

Koncept, scenár, réžia: Peter Gonda
Účinkujú: Anna Bubníková, Julie Goetzová, Johana Schmidmajerová

Poďakovanie: Petr Houška, Samuel Michalik, Tereza Semotamová

---------------

Peter Gonda je absolventom Katedry alternatívneho a loutkového divadla pražskej DAMU. Vo svojich inscenáciách sa mimoiného zaoberá prácou s nehercom: Neklid (2014) a Posledný prípad detektíva Konečníka (2015) boli pripravené počas intenzívnej niekoľkomesačnej práce s pacientmi Psychiatrickej liečebne Bohnice. Predstavenia boli koncipované ako momenty stretávania nehercov a publika, ktoré obsahovo čerpali z hereckých cvičení a improvizácií, ktoré Gonda a jeho spolupracovníci v Bohniciach s účastníkmi viedli. Gondové posledné predstavenia A.T.I.S.M.I.A (v produkcii Petrohradská kolektiv, 2018) a Rilato (objednané slovenským divadelným festivalom KioSK, 2017) pracujú s dobrovoľníkmi, ktorí sa prihlásili k účasti v intenzívnych divadelných dielňach, ktorých výsledkom je premiéra predstavenia.

Akciu a všetky informácie o nej pridal na Citylife.sk priamo organizátor Batyskaf. Redakcia nezodpovedá za prípadné nepresnosti, chyby, a zmeny. Ak organizujete akciu, na Citylife.sk a Kidstown.sk ju môžete pridať na adrese pridaj.citylife.sk.

Odporúčame

koncert

Semblant

Pi 25.9.2020 / Randal Club
odporúčame!
festival

Leto v múzeu

Múzeum mesta Bratislavy vás pozýva na spoločné Leto v múzeu! Väčšina programov sa odohrá na nádvorí Starej radnice, súčasťou Leta...Viac
4.7.2020 - 30.7.2020 / Bratislava
odporúčame!
výstava

Patrícia Koyšová - Catch me if you can

17.6.2020 - 27.7.2020 / White & Weiss Gallery
odporúčame!
koncert

Next 2017: festival súčasnej hudby

Festival súčasnej hudby. Radikálne melódie, živelné improvizácie, neošúchané zvuky, originálne hudobné techniky a koncepty,...Viac
3.12.2020 - 5.12.2020 / A4 - priestor súčasnej kultúry
odporúčame!