divadlo

Šest příběhů o vzniku a zániku

"Čo sa stane, keď sa ľudská výnimočnosť a obmezený individualizmus, ktoré nám západná filozofia a politicka ekonómia neustále omieľajú, stanú nepredstaviteľnými vo vedách čí už prírodných alebo sociálnych?"
Donna Haraway, Staying with the Trouble.

Táto akcia sa konala v minulosti


Batyskaf vás pozýva na večer venovaný rozprávaniu príbehov, ktoré do svojho stredu neumiestňujú indivíduum, a už vôbec nie človeka, ale život. Život bujnejúci, rastúci, mutujúci, nomádsky či domestikovaný, prírodný či spoločenský. Večer venovaný rozprávaniu príbehov, ktoré spája jediná linka – namiesto objektu je dôraz kladený na proces, namiesto jedinca na systém. Namiesto času ľudského skúma čas geologický, bunečný, čas systémov, čas konca.

Šesť príbehov, akási do seba zacyklená kozmogónia faktov, ktorých mytopoetickosť je založená na silách gravitácie, koevolúcie, molekulárnej dynamiky a bunečného delenia. Scénický koncert založený na princípoch storytellingu je výsledkom práce týmu vedeného režisérom Petrom Gondom.

Koncept, scenár, réžia: Peter Gonda
Účinkujú: Anna Bubníková, Julie Goetzová, Johana Schmidmajerová

Poďakovanie: Petr Houška, Samuel Michalik, Tereza Semotamová

---------------

Peter Gonda je absolventom Katedry alternatívneho a loutkového divadla pražskej DAMU. Vo svojich inscenáciách sa mimoiného zaoberá prácou s nehercom: Neklid (2014) a Posledný prípad detektíva Konečníka (2015) boli pripravené počas intenzívnej niekoľkomesačnej práce s pacientmi Psychiatrickej liečebne Bohnice. Predstavenia boli koncipované ako momenty stretávania nehercov a publika, ktoré obsahovo čerpali z hereckých cvičení a improvizácií, ktoré Gonda a jeho spolupracovníci v Bohniciach s účastníkmi viedli. Gondové posledné predstavenia A.T.I.S.M.I.A (v produkcii Petrohradská kolektiv, 2018) a Rilato (objednané slovenským divadelným festivalom KioSK, 2017) pracujú s dobrovoľníkmi, ktorí sa prihlásili k účasti v intenzívnych divadelných dielňach, ktorých výsledkom je premiéra predstavenia.

Akciu a všetky informácie o nej pridal na Citylife.sk priamo organizátor Batyskaf. Redakcia nezodpovedá za prípadné nepresnosti, chyby, a zmeny. Ak organizujete akciu, na Citylife.sk a Kidstown.sk ju môžete pridať na adrese pridaj.citylife.sk.

Odporúčame

iná akcia

Ako sa hrali naši?

Múzeum mesta Bratislavy / Ateliér Múzeum má budúcnosť pozýva všetkých priaznivcov podujatia Ako sa hrali naši..., ktorí postupne...Viac
So 23.11.2019 / Múzeum mesta Bratislavy MMB
odporúčame!
koncert

Space Cats

Ut 26.11.2019 / Nu Spirit Bar
odporúčame!
koncert

The Young Gods (CH)

Ne 1.12.2019 / Majestic music club
odporúčame!
divadlo

Protest

Dve jednoaktové hry, ktoré od seba delí 33 rokov a spájajú ich postavy spisovatelov Vaňka a Staňka a absurdný humor.Viac
St 27.11.2019 / Kino Mier Modra
odporúčame!