divadlo

Salome 1.2. .4.

Príbeh osudovej Salome je osobným pohľadom a inšpiráciou viacerých svetových literárnych diel a biblického Nového zákona.

Táto akcia sa konala v minulosti
Dátum premiéry:
27.04.2018, Pi


Konkrétne Oscar Wilde ju napísal v roku 1894, takže po uplynutí 124 rokov prichádza na svet táto verzia pod hlavičkou studio Arteatro /Komorný alternatívny prestor pre fyzický akt/ 
SALOME 1.2. .4.

Snahou tejto dramatizácie je rozvinúť aj žánrový synkrétizmus v oblasti fyzického divadla na Slovensku. Dramatickú rovinu podporuje text, ktorý si dáva za úlohu umocniť v žánri herecké stvárnenie jednotlivých charakterov. Fyzická akcia sa snaží vychádzať bezprostredne zo situácie, ktorú ohraničuje dejová línia. Komorný priestor Divadla ARTEATRO ponúka nielen “na dotyk” prežitie romantizujúcej drámy, ale podporuje aj myšlienku umenia okamihu, o ktorú sa kvalitatívne usiluje. Preto napríklad aj zvolené akrobatické momenty boli od začiatku rovnocenným inšpiratívnym zdrojom k vyváženiu celkového uchopenia tohoto inscenačného tvaru.

Študenti VŠMU / Tanečná katedra – odbor: Tanečné divadlo a performance / sa zhosťujú svojich úloh a dravo dokazujú svoje miesta. Každý z nich sa stáva osobnosťou. Dokazujú to nielen svojím harmonickým prejavom v kolektívnej práci, ale hlavne vo vybudovaných dramatických partitúrach. 
Inscenáciu fyzického divadla s prvkami nového cirkusu v studio ARTEATRO - SALOME 1.2. .4. podporil z verejných zdrojov formou štipendia Fond na podporu umenia.

Réžia: Emil Leeger
Obsadenie: Viktória Komolíková, Alica Kuchtová, Lukáš Záhorák a ďalší

Dĺžka podujatia: 45 min.

--------------

Vstupné: 5€
Kapacita sály je obmedzená. 

Odporúčame

party

Drumatique Session: Ant TC1 /UK x QZB /CH x Subtension

So 14.9.2019 / Dunaj˜
odporúčame!
iná akcia

Bratislavské korunovačné dni 2019

Slávnu kráľovskú minulosť Bratislavy si v tomto roku pripomeniete sériou podujatí, kde si obyvatelia a návštevníci mesta budú...Viac
13.9.2019 - 15.9.2019 / Bratislava
odporúčame!
party

Update / Bassboy (UK)

So 28.9.2019 / Dunaj˜
odporúčame!
výstava

Ľubo Stacho / Svetlo a citlivá vrstva

20.6.2019 - 13.10.2019 / GMB - Pálffyho palác
odporúčame!