divadlo

Plastové nebo

Plastové nebo je projekt, ktorý prispieva do aktuálnej spoločenskej diskusie o znečistení planéty plastom, ktorá rezonuje v slovenskom i medzinárodnom verejnom prostredí.

Táto akcia sa konala v minulosti
Dátum premiéry:
28.10.2019, Po

Plastové nebo je projekt, ktorý prispieva do aktuálnej spoločenskej diskusie o znečistení planéty plastom, ktorá rezonuje v slovenskom i medzinárodnom verejnom prostredí.Kolektív Divadla Non.Garde v inscenácii Plastové nebo hľadá odpovede na otázky ako “prečo sa plast začal vyrábať, prečo sa stal neodmysliteľnou súčasťou našich životov a prečo je také ťažké žiť bez neho?”

Za rok sa na svete vyrobí viac ako 320 miliónov ton plastu. Toto číslo stále rastie. Plastové nebo divákovi okrem faktov ponúka priestor uvažovať nad nimi a nad tým, čo táto skutočnosť vypovedá o nás, o našej spoločnosti a ako sa náš konzumný štýl života odráža na stave našej planéty?

Plastové nebo čerpá z tlačových správ, rozhovorov, článkov, dokumentov a publikácií o plastovom znečistení. Autentickým spôsobom sa zamýšľa nad situáciou, v ktorej sa ľudstvo kvôli nadmernej spotrebe plastov dnes ocitlo. 

Réžia: Jana Šturdíková
Účinkujú: Karin Adzimová, Anežka Petrová, Michal Spielmann

Dĺžka podujatia: 1 hod. a 10 min. bez prestávky

-------

Vstup: 5€ / 4€ cez Goout.net
rezervácie: non.garde@gmail.com

Odporúčame

festival

16th KlezMore festival Vienna & Bratislava

Ut 3.3.2020 / Staromestské centrum KaV - Pistoriho palác
odporúčame!
prednáška / diskusia

1000 rokov histórie

17.3.2020 - 10.11.2020 / Múzeum dejín mesta - Stará radnica
odporúčame!
letný festival

Festival Pohoda 2020

Pohoda sa tento rok koná od 9. do 11. júla. Na zozname zatiaľ pecky ako Stormzy, Thom Yorke, The Libertines, Lykke Li, FKA twigs...Viac
9.7.2020 - 11.7.2020 / Letisko Trenčín
odporúčame!
divadlo

Ján Ošík a Pomstiteľ s fujaru

Št 27.2.2020 / A4 - priestor súčasnej kultúry
odporúčame!