divadlo

Operno - baletný večer: Španielska hodinka a Dafnis a Chloé

Dvojité predstavenie v rámci operno-baletného večera v SND ponúka hudobnú komédiu v jednom dejstve vo francúzskom jazyku od Maurica Ravela s názvom Španielska hodinka a baletné predstavenie od Reony Sato s hudbou Maurica Ravela: Dafnis a Chloé.

Táto akcia sa konala v minulosti
Dátum premiéry:
21.09.2017, Št

Zvláštny hudobný jazyk impresionistov nie je na operných scénach bežný, keďže opernú literatúru daného obdobia reprezentuje pomerne málo dramatických diel. I to je jeden z dôvodov, prečo sa Opera a Balet SND rozhodli predstaviť v rámci spoločného operno-baletného večera práve diela veľkého francúzskeho autora Maurica Ravela, jeho jednodejstvovú hudobnú komédiu Španieska hodinka a balet na motívy starogréckej mytológie Dafnis Chloé.
Spojenie rôznych divadelných druhov je však tiež voľným pokračovaním dramaturgickej línie Slovenského národného divadla, vinúcej sa od úspešného projektu bartókovského večera s baletno-opernou kombináciou Drevený princ a Hrad kniežaťa Modrofúza, ktorý zaznamenal pred časom veľmi pozitívny ohlas. Klasická komediálna zápletka s ukrývaním milenca v skrini je v Ravelovom podaní šarmantným a pestrofarebným plátnom s novými zvukomalebnými odtieňmi, citlivo a výstižne reagujúcimi na úsmevné až groteskné situácie, pri ktorých sa možno rovnako zabaviť ako i vychutnať nevšednú krásu exkluzívnej hudobnej estetiky.

Maurice Ravel: Španielska hodinka
Réžia:
Pavol Smolík
Účinkujú: Jozef Kundlák, Ľudovít Ludha, Monika Fabianová, Terézia Kružliaková, Tomáš Juhás, Robert Smiščík a ďalší.

Vstup na Eurokontext si zakúpite v pokladni divadla SND alebo na stránke SND / 10 / 15 / 20 / 25€
Alebo na stránke Eurokontextu.

Predstavenie je súčasťou Festivalu európskeho divadla SND Eurokontext.sk.

-------------

Príbeh detstva, dospievania a lásky Dafnisa a Chloé, inšpirovaný jedným z najkrajších zachovaných starovekých románov, posúva autorka do súčasnosti. Jej hrdinovia sú deťmi tejto doby so všetkými vymoženosťami a zároveň odcudzeniami. Sledujeme ich spoločnú cestu svetom detstva, nevinnosti, hier, úskaliami dospievania, úspechmi i rozčarovaniami, dospelosťou. Inscenácia predstaviteľky najmladšej choreografickej generácie je tanečnou sondou do myslenia súčasných mladých ľudí a neľahkej cesty hľadania si svojho miesta v spoločnosti.

Reona Sato: Dafnis a Chloé
Réžia:
 Dafnis a Chloé
Hudba: Maurice Ravel

Vstupné: 10€ - 25€
Vstupenky si môžete zakúpiť na srtánke SND.sk alebo v pokladniciach SND.

Odporúčame

festival

Bienále ilustrácií Bratislava 2019

27. ročník Bienále ilustrácií Bratislava (BIB) 2019 sa bude konať od 25. októbra 2019 do 6. januára 2020 vo výstavných...Viac
25.10.2019 - 6.1.2020 / Bratislavský hrad
KIDSTOWN odporúčame!
party

Update / Conducta (UK)

So 23.11.2019 / Dunaj˜
odporúčame!
koncert

Folk & Bass Orchestra

Št 21.11.2019 / Bukowski
odporúčame!
koncert

Blues na Lodi

Skvelý koncert z cyklu „Blues na Lodi“, živý bluesový večer s výbornými muzikantami v priestore lodného baru. Príďte sa hudobne...Viac
Ne 24.11.2019 / Divadlo v podpalubí
odporúčame!