divadlo

NonSENs noci svatojánskej (Túlavé divadlo)

Nová komédia Jakuba Nvotu a jeho Túlavého divadla – zatiaľ vo verzii čítaného divadla - tzv. otvorený tvar.

Táto akcia sa konala v minulosti

Jakub Nvota prepísal ďalšiu známu Shakespearovu hru.
Sen noci svätojánskej je už pôvodne skvelá komédia. Rešpektujúc dej a postavy vznikla však v Túlavom divadle celkom nová originálna hra plná humoru, vášne a lásky. V nej sa herecká skupina vedená principálom Andonom a prostomyseľným hercom Jožkom ocitá v kríze. Musia zasiahnuť vyššie divadelné sféry a poslať im príbeh, ktorý uzmieri dokonca samotnú divu súboru herečku Lóru a principála, ktorých rozdelila hádka kvôli nevere.
Je možné tu uveriť na lásku i zažiť nenávisť. Vtipné situácie v zámene milencov a vyčíňanie postavy Puka sa tu striedajú s jarmočnými výstupmi remeselníkov v aténskom lese. Všetko v poetike a humore Túlavého divadla.
V svätojánsku noc sú dovolené kúzla, čary a mágia, ktorá môže s ľudí robiť bláznov, dať im hoci i osliu hlavu, ale zároveň ich priviezť k rozumu. Táto „svätojánska noc“ Vás nakazí humorom a vášňou samotného Shakespeara a s hudbou, výtvarnom i hereckými výkonmi Vám sprostredkujeme nadpozemský zážitok.

Réžia, autor: Jakub Nvota.
Účinkujú: Herci Túlavého divadla a ich hostia:
Jakub Nvota, Lucia Hurajová/Danica Matúšová, Štefan Richtárech, Štefan Martinovič, Zuzana Kyzeková, Daniela Mackovičová, Rado Hudec.

------------------

Vstupné: 10€ 

Odporúčame

festival

Sensorium 2020

28.8.2020 - 30.8.2020 / Bratislava
odporúčame!
film

Christo - Chôdza po vode

Christo je legendou konceptuálneho umenia, muž, pre ktorého nebol žiaden nápad nerealizovateľný a žiadne dimenzie príliš...Viac
Kino Lumière / Kino Mladosť
odporúčame!
koncert

Apocalyptica

So 19.6.2021 / Amfiteáter Rača
odporúčame!
film

Dlhaňa

10.7.2020 - 11.7.2020 / Kino Lumière
odporúčame!