divadlo

Michal Záhora: Výročí (CZ)

Ako odtancovať sto rokov a nezblázniť sa z toho? Výročí je tanečný kaleidoskop z dejín republiky, ktorý môže – ale nemusí – pripomenúť aktuálne (minuloročné) výročie.

Táto akcia sa konala v minulosti


Štyria tanečníci, štyri rôzne telá, štyri temperamenty množstvo známych okamihov. História v pohybe, tanec ako záznam individuálnej pamäti. Výročí je inscenácia, na počiatku ktorej stála túžba osláviť storočnicu od vzniku republiky.

Koncept, choreografia, réžia: Michal Záhora
Tvorba, interpretácia: Josef Bartoš, Anna Línová, Zuzana Richterová, Michaela Suša

Nu Dance Fest 2019

-----

Info. o vstupnom čoskoro

------------------------

Michal Záhora absolvoval Konzervatórium Duncan centre (2003). Zahraničný študijný pobyt absolvoval v Štokholme. Po jeho ukončení získal angažmány v nórskom národnom súbore Carte Blanche, v tanečnej skupine choreografa Roberta Zappalà v Taliansku a v britskom národnom súbore Scottish Dance Theatre. Spolupracoval s mnohými zahraničnými a slovenskými choreografmi (napr. s Ohadom Naharinom, Amandou Miller, Inou Christel Johannessen, Adamom Benjaminom, Evou Blažíčkovou). Vlastnej choreografickej tvorbe sa venoval najmä ako člen súboru NANOHACH (2005-2016). Medzi jeho autorské diela patria SynchronicityResonanceOrbis pictusDiptychDEVOIDPulsarKoncert pro NI, Slavnost (taneční pouť krajinou). Jeho inscenácie získali pozornosť kritickej aj diváckej verejnosti u nás aj v zahraničí. Za svoju choreografickú a interpretačné prácu bol nominovaný na najrôznejšie ceny vo svojom odbore: Cenu Thálie, Cenu SAZKY za objav v tanci, výročnú cenu Opera plus. Súbežne s choreografickou a tanečnou činnostou sa zaoberá štúdiom umenia a pedagogickou praxou. Viedol semináre na London Contemporary Dance School – The Place, Rambert school of Ballet and Contemporary Dance, The Space - Scottish School of Contemporary Dance. V rokoch 2009 – 2013 bol riaditeľom Konzervatória Duncan centre. Vyučoval na Janáčkovom konzervatóriu v Ostrave.

Odporúčame

koncert

Viva Musica! Peter Mazalán: Zimná cesta

Ut 11.8.2020 / Dom Albrechtovcov, Kapitulská 1
odporúčame!
koncert

Erik Truffaz Quartet

Po 28.9.2020 / Ateliér Babylon
odporúčame!
prednáška / diskusia

Hovory zo Starej radnice

St 22.7.2020 / Stará radnica
odporúčame!
film

1917

Cinema City Vivo / Cinema City Aupark
odporúčame!