divadlo

Mechanics of Distance

Slovenské národné divadlo uvedie dňa 27. septembra 2020 tanečné predstavenie Mechanics of Distance choreografa Mátého Mészárosa. Choreografia sa bude konať v netradičných priestoroch SND - halách, foyeroch.

Tanečný umelec, pedagóg a choreograf Máté Mészáros začal svoju kariéru v Súbore moderného tanca v Segedíne, neskôr pôsobil v rôznych renomovaných európskych súboroch. Spolupracoval so slávnymi choreografmi ako Ohad Naharin, Sharon Eyal, Amanda Miller, Myriam Naisy a Wim Vandekeybus. Po úspešnej medzinárodnej kariére sa v roku 2015 vrátil do Maďarska, kde realizuje vlastné projekty v spolupráci s Umeleckým centrom SÍN (Hinoki 2014, United Space of Ambivalence 2018, Mechanics of Distance 2019). Spolupracuje aj s mnohými ďalšími maďarskými súbormi a organizuje workshopy po celom svete. V roku 2020 na Svetový deň hudby mu bola udelená Cena Zoltána Imre.

Choreografia predstavenia Mechanics of Distance je miesto-špecifická, koná sa v otvorených priestoroch – výstavných halách alebo foyeroch –, čo divákom umožňuje sledovať ho zo vzdialenosti, ktorá im najviac vyhovuje.

Podujatie je súčasťou festivalu Viac ako sused a Bratislava v pohybe

---------

Vstup je voľný

 

Odporúčame

prednáška / diskusia

Psychopat je tiež človek?

Ut 20.10.2020 / Dunaj˜
odporúčame!
film

Emma

Pi 23.10.2020 / FK Nostalgia
odporúčame!
divadlo

Staré dámy

Jedna žila v prepychu a v dobrej štvrti, druhá v chudobe a v kolónii na predmestí. Jedna je elegantná dáma, druhá celý život...Viac
28.9.2020 - 22.10.2020 / Štúdio L+S
odporúčame!
koncert

The Telescopes

Št 12.11.2020 / Kulturák
odporúčame!