divadlo

Nu Dance Fest: Let Me Die in My Footsteps

Štvorica tanečníkov prechádza krízou po rozporuplnej ceste konfliktov. Jemne nostalgická, naživo vytváraná zvuková krajina Gaspera Piana ostro kontrastuje s vysiľujúcou živelnosťou tanečníkov.

Táto akcia sa konala v minulosti

Renan Martins / ME-SA / BOD.Y / BR, CZ, SK _ Let Me Die In My Footsteps
Choreografia: Renan Martins de Oliveira
Tvorba a tanec: Martina Hajdyla Lacová, Soňa Ferienčíková, Karolína Hejnová, Gasper Piano, Benjamin Pohlig
Alternácia: Helena Araujo
Hudba: Gasper Piano
Kostýmy: Victor Perez Armero

V inscenácii Let Me Die in My Footsteps sa štvorica tanečníkov ocitá v kríze, ktorá ja východiskovým bodom rozporuplnej cesty konfliktov a riešení. Jemne nostalgická, naživo vytváraná zvuková krajina Gaspera Piana ostro kontrastuje s vysilujúcou živelnosťou tanečníkov. Renan Martins de Oliviera vytvoril tanečné predstavenie, v ktorom pohybový slovník vzniká z nutnosti dotýkať sa a byť spolu.

Skupina ME-SA vznikla v roku 2008. Funguje ako otvorená platforma, ktorá kombinuje autorské projekty hosťujúcich choreografov československej a medzinárodnej tanečnej scény. V roku 2013 sa ME-SA prvýkrrát dostala na zoznam tzv. Priority Companies siete Aerowaves, a to vďaka projektu Much More Than Nothing choreografického dua Peter Šavel/Stano Dobák. Súbor získal trikrát nomináciui na Tanečnú inscenáciu roku v ČR. V roku 2015 získala Martina Hajdyla Lacová, jedna zo zakladateliek ME-SY, ocenenie Tanečnica roku v ČR za svoj výkon v predstavení SuperNaturals, ďalšom projekte súboru, ktorý je na prestížnom zozname Aerowaves, tentokrát v roku 2015. ME-SA pravidelne uvádza projekty na významných festivaloch, napr. Spring Forward, Tanec Praha, Česká tanečná platforma, APAP/NYC ad.

Občianske združenie BOD.Y – umelecké dieťa slovenskej tanečnice Soni Ferienčíkovej sa zameriava na tvorbu a produkciu nových tanečných diel mladých slovenských umelcov pracujúcich doma aj v zahraničí. Zaujíma sa predovšetkým o súčasný tanec spojujúci disciplíny performing arts, tanečný film, video art a site specific performance. Zároveň iniciuje vznik nových diel a je otvorené nápadom umelcov zo všetkých sfér. 

Pozrite si kompletný program festivalu Nu Dance Fest 2017 (22.4.-29.4.2017)

Odporúčame

divadlo

Staré dámy

Jedna žila v prepychu a v dobrej štvrti, druhá v chudobe a v kolónii na predmestí. Jedna je elegantná dáma, druhá celý život...Viac
Št 24.10.2019 / Štúdio L+S
odporúčame!
festival

Festival Cestou necestou

8.11.2019 - 10.11.2019 / Dom kultúry Ružinov
odporúčame!
výstava

Vincent Hložník / Svedectvo ľudskej existencie

23.10.2019 - 4.11.2019 / Koncertná sieň Klarisky
odporúčame!
koncert

Slobodná Európa - 30 rokov tour

Rok 2019 je pre skupinu Slobodná Európa extra špecifický, keďže si v ňom zaknihováva už 30 rokov svojej existencie. Toto okrúhle...Viac
Majestic music club / Randal Club
odporúčame!