divadlo

Divadlo na cucky a Divadlo DPM: 1993

Čo si myslia mladí ľudia o rozpade Československa? Na to sa budú snažiť odpovedať dvaja českí a dvaja slovenskí herci v koprodukčnej inscenácii olomouckého Divadla na cucky a bratislavského Divadla DPM. 

Táto akcia sa konala v minulosti

Čo si myslia mladí ľudia o rozpade Československa? Na to sa budú snažiť odpovedať dvaja českí a dvaja slovenskí herci v koprodukčnej inscenácii olomouckého Divadla na cucky a bratislavského Divadla DPM. Dve krajiny, dva jazyky, dve dvojice a štyria herci. Pavla Dostálová, Šimon Ferstl, Adam Joura a Tomáš Pokorný kolektívne spracovali text komornej divadelnej hry a v réžií Silvie Vollmannovej skúmali pohľad na rozdelenie Československa z rôznych perspektív. V sprievode autorskej hudby Orinoka a na scéne Ľudmily Bubánovej sa na rozdelenie ale aj súčasnosť pozrú štyria aktéri s humorom a irónou. Hlavnou motiváciou textu je snaha lepšie sa spoznať - navzájom aj vnútorne. 1993 prinesie autentickú výpoveď o časoch nie tak veľmi vzdialených. Alebo sú vzdialené viac než dosť?

Réžia: Silvia Vollmannová
Hrajú: P. Dostálová, Š. Ferstl, A. Joura, T. Pokorný

-----------

Vstup: 7€ / 5€ študenti

Divadlo na cucky je nezávislý divadelný súbor, ktorý pôsobí v Olomouci od roku 2013. Repertoár divadla je široký a osciluje niekde medzi činohrou a moderným scénickým tancom. Forma a estetika predstavení je veľmi súčasná a vždy reflektujúca aktuálne kultúrno-spoločenské dianie. V súbore spolupracujú nie len divadelní profesionáli, ale aj kreatívci z oblastí animácie, architektúry, filmu, či hudby a grafiky. Práve pestré zázemie divadla spôsobuje, že ich repertoár a tvorivá činnosť nesie svojskú poetiku a vizuál, lásku k experimentu a neúnavné nadšenie hľadať nové prostriedky komunikácie. Vo svojom repertoári kombinuje experimentálne, alternatívne a autorské performancie, vlastné projekty ale aj predstavenia neznámych autorov. Predstavenia sa často odohrávajú mimo klasického divadela - v opustených priestoroch, v krčmách alebo open-air. Olomoucké Divadlo na cucky a bratislavské Divadlo DPM majú veľa spoločného. Či už otvorený prístup k experimentu a kombinovaniu autorských či súčasných prebratých textov alebo odvážne dramatické uchopenie aktuálneho diania.

Divadlo Petra Mankoveckého vzniklo ako herecká skupina jedného absolventského ročníka na VŠMU. Svoju prvú inscenáciu pripravili už v roku 2015 a odvtedy spolu tvoria, aj keď sa medzičasom stali absolventmi a absolventkami školy. DPM je jedno z najmladších nezávislých divadiel na bratislavskej alternatívnej scéne. Okrem autorských projektov prináša aj dramaturgicky odvážne spracované texty osobností súčasnej európskej dramatiky. DPM spolupracuje s najzaujímavejšími režisérmi a režisérkami slovenského aj českého divadla a tematicky reflektuje aktuálnu skutočnosť bez strachu z kontroverzných tém.

Odporúčame

koncert

Hrana

Pi 13.12.2019 / Majestic music club
odporúčame!
koncert

Kenny Barron & Dave Holland Trio feat. Johnathan Blake

Ut 17.3.2020 / Koncertné štúdio Slovenského rozhlasu
odporúčame!
koncert

The Vibrators (UK) + Lord Alex

Pi 6.3.2020 / Randal Club
odporúčame!
standup / talkshow

Bratislavský Kaviár / február 2020

Št 6.2.2020 / Dunaj˜
odporúčame!